OBJAVA: 19.01.2019, 20:09h   •   IZMJENA: 19.01.2019, 20:09h   komentara   •     ISPIŠI

Sjajno prvo i loše drugo poluvrijeme

Na krilima briljantnog Slavice GKK Šibenik stigao do prvog gostujućeg slavlja

ŠibenikIN/arhiva Na krilima briljantnog Slavice GKK Šibenik stigao do prvog gostujućeg slavlja
19.01.2019, 20:09h

Vrlo važnu pobjedu upisali su košarkaši GKK Šibenika. Slavili su na gostovanju kod Gorice rezultatom 87:86. Dva dijametralno suprotna poluvremena, sjajno prvo i lošije drugo u kojem se domaćinima čak i ukazala prilika za pobjedu u samoj završnici, no, na sreću nisu je iskoristili i bodovi putuju u Krešimirov grad.

Sjajno su igrači Mira Jurića, koji je putovao s momčadi nakon preboljene gripe, odradili prvo poluvrijeme. Od starta su pokazali s kojom su namjerom stigli u Zagreb. Utakmicu su otvorili vodstvom 17:4, a tek neznatno manje, plus osam (23:15) imali su na kraju prve četvrtine.

Nakon dvije trice Nikole Koraća u 14. minuti stigli su Crni iz Šibenika do +15 (31:16). Koševima su se nadovezali Nakić, Slavica, Vuko i prednost je stigla i do okruglih 20 koševa prednosti - 40:20. Bilo je i +22, no, na odmor su šibenski košarkaši otišli s +18 (50:32).

Odlična igra Šibenika koji je skakački u potpunosti nadjačao domaćine (18:8), a svakako vrijedi izdvojiti učinak Slavice koji je već do poluvremena postigao 18 koševa (plus šest skokova), playmakera Koraća koji je već nakon 20 minuta igre došao nadomak double-double učinka (osam koševa, devet asistencija), odnosno Vuke (deset koševa, pet skokova).

Treća četvrtina nije odavala u kako bi se dramatičnu završnicu utakmica mogla pretvoriti. Domaćini su dolazili do minus deset, no, Šibenčani su uvijek pronalazili načina da sačuvaju svoju dvoznamenkastu prednost.

U zadnjih su deset minuta Šibenčani ušli s +12 (70:58). Do zadnjih pet minuta sve je apsolutno bilo pod šibenskom kontrolom, a onda su domaćini počeli još više smanjivati prednost. Dvije minute i 40 sekundi prije kraja došli su na samo minus tri (77:80). Nakić je postigao tricu, a nakon koša domaćina efikasan je i super raspoloženi Slavica. Košem Mašića 41 sekundu prije kraja Gorica je na minus jedan (84:85), ali Korać pogađa oba bacanja.

Na drugoj strani s linije slobodnih bacanja precizan je i Petrović za 86:87. Šibenik ima napad, ali ga ne koristi, pa se domaćinima ukazuje prilika da dođu do jedinog vodstva na utakmici, te pobjede. No, na šibensku sreću nisu uspješno okončali svoj napad i pobjeda, vrlo važna pobjeda putuje u Šibenik.

Prvo ime utakmice bez dileme bio je sjajni Nik Slavica koji je uz čak 36 koševa imao i 11 skokova. Korać je također bio double-double – po 13 koševa i asistencija, a dvoznamenkasti su po broju koševa bili i Mileković i Vuko (po 12), te Nakić (11).

GORICA – GKK ŠIBENIK 86:87 (15:23, 17:27, 26:20, 28:17)
Suci: Martin Vulić, Denis Hadžić, Marko Stanković
GORICA: Jukić, Majcunić 5, Petrović 24, Prgomet 3, Mašić 18, Papac 11, Baković 5, Vučić 10, Kapusta 1, Mikšić 9. Trener: Josip Sesar.
GKK ŠIBENIK: Mileković 12, Šarić 3, Vuko 12, Gulin, Bašić, Jelić, Vlaić, Rajčić, Nakić 11, Korać 13, Slavica 36, Klepo. Trener: Miro Jurić.