Slovaci odigrali bolju završnicu

Ništa od Final Foura: Šibenka protiv Komarna propustila 18 poena (ukupne) prednosti

Košarka   |   Autor: G.M.   |   08.02.2023 u 20:03

ŠibenikIN/V.B.
U uzvratnoj utakmici četvrtfinala regionalnog Alpe-Adria kupa, Komarno je slavilo protiv Šibenke sa 89:78 (20:25, 20:19, 23:16, 26:18), čime je nadoknadilo zaostatak od 7 razlike iz prve utakmice. Tako je Šibenka propustila igrati u polufinalu ovog natjecanja protiv ekipe iz Poljske te se Final Four neće održati u Šibeniku.

Kao i nakon visokih poraza protiv Vienne, Cedevite Junior i Dinama, Šibenka još jednom nije dozvolila da je takvi rezultati pokolebaju pa je nakon visokog poraza od Cibone utakmicu u Komarnu otvorila dobro.

Znali su Šibenčani još iz prve utakmice da im najveća opasnost prijeti od 3 igrača Komarna, Gatlinga, Gašića i Đorđevića, no ovaj put i Stuckey je odigrao odličnu partiju za slovačku momčad. Šibenka je imala dosta ograničeniju rotaciju nego inače, samo 8 igrača ušlo je u igru, a samo su Kakar i Jambrović bili napadački raspoloženi.

U prvoj četvrtini vidjeli smo festival trica. Komarno ih je pogodilo 5, a Šibenka 4 u prvih 10 minuta. Ponovno je Brocić dobro otvorio protiv Slovaka, postigavši u jednom trenu 8 poena zaredom (nažalost, do kraja susreta zabit će samo još 1 poen, a promašit će i šut za produžetke). Jambrović je u 8. minuti doveo Šibenku polaganjem do prvog značajnijeg vodstva od 16:23, a isti igrač na isti način postavio je i konačan rezultat efikasnog prvog perioda, 20:25.

U 15. minuti došla je Šibenka i do 11 poena prednosti (23:34), dakle do 18 razlike ukupno, no uporni Slovaci nisu se predali. Dobro ih je služila trica i u drugoj četvrtini pa su do poluvremena uspjeli smanjiti na 40:44.

Treća četvrtina odmah je otvorena kako drugačije nego tricama, Kakar za goste pa Gatling za domaće. Šibenka i dalje ima solidnu prednost u 22. minuti (45:51), ali onda Komarno radi seriju 8:0 i vraća vodstvo na svoju stranu. Šibenka je držala rezultat oko neriješenog ostatak četvrtine, koja će ipak završiti sa 63:60 za domaćine, dakle samo sa 4 poena šibenske ukupne prednosti.

Košem Volarika pa tricom Markovića odmah na početku zadnje četvrtine Komarno prvi put ima 8 razlike, potrebnih za prolaz. Zabit će u narednim minutama domaći još 2 trice, no istom mjerom im uzvraća Kakar. Kakar je bio najraspoloženiji u šibenskim redovima u trenucima kad se lomila odluka o prolasku. Gatling 4 minute prije kraja dovodi Komarno do 11 razlike, a onda na 2:17 Marković zabija i za 83:70, nakon čega je uslijedio tajm-aut Šibenke.

Ubrzo nakon tajm-auta Kakar tricom smanjuje na 10 razlike. Gatling je slobodnim bacanjima povećao na 85:73, a onda je polaganjem Jambrović vratio zaostatak na 10. Na još jedan koš Gatlinga opet uzvraća Jambrović, koji je i fauliran pa je sada rezultat 87:78, 45 sekundi do kraja. Šibenka, umjesto da se obrani pa pokuša zabiti, tada pravi 4 faula zaredom i ulazi u bonus, a ostalo je samo 18 sekundi do kraja. Stuckey pogađa 1 od 2 slobodna bacanja, za 88:78, a Brocić promašuje tricu. Đorđević je tada pogodio svoje prvo bacanje, za 89:78, odnosno 4 razlike ukupno, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Tako Komarno zasluženo ide u polufinale. Šibenka je prebrzo izgubila ogromnu prednost koju je imala, a onda se nije snašla ni u završnici.

KOMARNO: Stuckey 28, Gašić 10, Marković 13, Volarik 4, Đorđević 9, Gatling 19, Gergely, Danielić 6, Foltin, Dolnik, trener Z. Jovanović
ŠIBENKA: Skorić, Kakar 24, Howard 9, Brocić 9, Jambrović 23, Klarin 9, Antić 4, Šarić, Škugor, trener D. Milačić

Komarno će u polufinalu sredinom ožujka ići na poljsku ekipu Dabrowa Gornicza, dok će u drugom polufinalu Kolin ili Vienna ići na Spisski Nova Ves.