OBJAVA: 16.11.2019, 19:20h   •   IZMJENA: 16.11.2019, 19:20h   komentara   •     ISPIŠI

Odali počast žrtvama rata i Vukovaru

Milan Balaban/arhiva Peta pobjeda GKK Šibenke: U gradu heroju slavili nad Dubravom, double-double Cobba
16.11.2019, 19:20h

Susret osmog kola HT Premijer lige košarkaši GKK Šibenke odradili su u Vukovaru. Slavili su nad Dubravom rezultatom 95:72 uz najbolju utakmicu u šibenskom dresu Erica Cobba. A odličnih stvari bilo je još.

U momčadi nije bilo iskusnih Vladovića i Dašića: Vladović je zaradio rupturu mišića u prošlom kolu protiv Zadra, dok je Dašić bolestan.

Najveće šibensko vodstvo u uvodnom dijelu utakmice bilo je plus četiri. Dubrava preokreće na 14:13, a druga trica Domagoja Šarića vraća prednost na šibensku stranu. Nekoliko ofenzivnih skokova Dubrave, odnosno tri trice u četvrtini Majića drže goste uz bok šibenskom sastavu. Poslije njegove treće trice, prve poene upisuje Ivišić, tricu ubacuje Nakić za do tada najvećih plus šest (25:19) na kraju četvrtine.

Već u 11. minuti Vuko je zaradio treću osobnu. Bašićeva trica u 13. minuti donosi najvećih plus sedam (29:22). Slijedi crna rupa u šibenskoj igri, Dubrava radi seriju 10:0 i preuzima vodstvo (29:30, odnosno 29:32). U tim trenucima na parketu su oba blizanca Ivišića, oba postižu i koševe, a u 19. minuti Dubrava ima najvećih plus pet (33:38). Ali do kraja poluvremena, zahvaljujući dvjema tricama kapetana Bašića, GKK Šibenka je imala vodstvo na poluvremenu (41:40).

Zagrepčani su se još držali tijekom treće četvrtine, momčad Edija Dželalije nije se uspjela odvojiti na više od sedam koševa prednosti. Ali zato je u zadnjoj dionici igre na terenu postojala samo jedna momčad.

Napravili su Šibenčani seriju 15:5 u četiri i pol minute četvrte četvrtine i odvojili se na 77:60. Vrlo efikasni bili su i do kraja utakmice za konačnih +23.

Eric Cobb imao je double-double učinak (18 koševa, 10 skokova), Nakić je postigao 21 koš, Bašić 14, a T. Ivišić 12.

Podrška šibenskim navijačima tijekom cijele utakmice bila je i poveća skupina Funcuta.

Prije same utakmice, šibenski košarkaši, treneri i klupsko vodstvo posjetili su vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, kao i Spomen dom Ovčara.

GKK ŠIBENKA – DUBRAVA FURNIR 95:72 (25:19, 16:21, 21:15, 33:17)