OBJAVA: 18.12.2018, 21:14h   •   IZMJENA: 18.12.2018, 21:14h   komentara   •     ISPIŠI

Prva utakmica 11. kola HT Premijer lige

Poraz GKK Šibenika na Višnjiku: Držali se dobro u prvom poluvremenu

Milan Balaban/arhiva Poraz GKK Šibenika na Višnjiku: Držali se dobro u prvom poluvremenu
18.12.2018, 21:14h

Košarkaši GKK Šibenika poraženi su ovog utorka na Višnjiku od Zadra rezultatom 94:72 u prvoj utakmici 11. kola HT Premijer lige.

U susret su Šibenčani ušli bez Matije Poščića koji je svoje odigrao u šibenskom dresu. A manjak centimetara i igrača bio je itekako vidljiv u Jurićevoj momčadi. Dovoljan pokazatelj bio je omjer skokova: 51:22 za domaćine.

Plus šest Zadrani su imali na kraju prve četvrtine. Do poluvremena smanjili su u jednom trenutku šibenski košarkaši zadarsko vodstvo, no, domaćini su imali plus osam na poluvremenu.

Duža kluba Nazorova sastava do izražaja je došla u drugom dijelu: prednost domaće momčadi samo je rasla, da bi se na kraju zaustavila na +22 (94:72).

U šibenskim redovima najefikasniji su bili Paić s 15 koševa (i devet skokova), Nakić s 14, Junaković s 13, Bašić s 11 i Šarić s deset koševa.

ZADAR – GKK ŠIBENIK 94:72 (23:17, 22:20, 21:14, 28:21)
Zadar, dvorana Krešimira Ćosića, gledatelja 4 000
ZADAR: Bašić 5, William 25 Krajina, Vuković 16, Brzoja 5, Špralja 10, Tomas, Little 8, Božić 18, Planinić. Trener: Ante Nazor.
GKK ŠIBENIK: Šarić 10, Vuko 7, Gulin, Bašić 11, Grozdanić, Jelić, Vlaić, Rajčić, Junaković 13, Nakić 14, Paić 15, Klepo 2. Trener: Miro Jurić.