OBJAVA: 03.05.2016, 21:48h   •   IZMJENA: 03.05.2016, 21:48h   komentara   •     ISPIŠI

Samo 22% šuta u prvih 20 minuta

Š. I. Poraz Jolly JBS-a od Zaboka: Loše prvo poluvrijeme nije se moglo popraviti u nastavku
03.05.2016, 21:48h

Drugi uzastopni poraz doživjeli su košarkaši Jolly JBS-a. Nakon poraza u Kaštelima, na Baldekinu ih je sa 62:51 pobijedio Zabok. A sve je praktički riješeno u prvom poluvremenu kad su domaćini postigli samo 18 koševa, uz 13 izgubljenih lopti i postotak šuta od 22%.

Minimalnu prednost (14:12) imali su gosti na kraju prve četvrtine. Već i tada domaćini su dosta griješili, nije ih ni šut služio. A što tek reći na drugu četvrtinu u kojoj su postigli samo šest koševa, pa je Zabok imao vodstvo od 18:35 na poluvremenu. 18 postignutih koševa u 20 minuta igre dovoljno govore sami za sebe.

Znatno agresivnije ušla je Velićeva momčad u nastavku, u jednom su trenutku stigli i na minus sedam, no, gosti su tada preko Josipa Naletilića, nekadašnjeg igrača Jollyja, postigli dvije trice i ponovno vratili prednost na dvije znamenke. Kasnije su bez problema priveli susret kraju.

Na kraju, Jolly JBS je u 40 minuta igre imao 20 izgubljenih lopti, 15 promašenih slobodnih bacanja, a šut za tri poena bio je 2/18.

U sljedećem kolu Jolly JBS u subotu na Baldekinu dočekuje Alkar.

JOLLY JBS – ZABOK 51:62 (12:14, 6:21, 17:8, 16:19)