OBJAVA: 15.11.2020, 18:56h   •   IZMJENA: 15.11.2020, 18:56h   komentara   •     ISPIŠI

Širko i Miković double-double

Prekinut niz od tri poraza: GKK Šibenka u Čistoj Velikoj bolja od Zaboka

15.11.2020, 18:56h

Košarkaši GKK Šibenke vratili su se pobjedama. Nakon niza od tri poraza stigla je pobjeda, ukupno treća u sezoni. U dvorani u Čistoj Velikoj momčad Dženana Rahimića pobijedila je Zabok rezultatom 87:81.

Zbog proboja koronavirusa među djelatnike Javne ustanove Športski objekti Šibenik, a na preporuku HZJZ, sportska dvorana Baldekin zatvorena je u sljedećem razdoblju. Pa su košarkaši GKK Šibenke svoju domaću utakmicu protiv Zaboka u posljednji trenutak morali prebaciti u drugu dvoranu, onu školsku u Čistoj Velikoj.

Sami uvod utakmice prošao je u vodstvu gostiju iz Zagorja. Brzo su Šibenčani pohvatali konce, preuzeli vodstvo koje su samo povećavali. U pretposljednjoj minuti četvrtini, nakon trice Širka, odnosno dva bacanja Mikovića, prvi put su stigli do dvoznamenkaste prednosti 23:12. Okruglih deset (24:14) GKK Šibenka ima nakon deset minuta igre.

U 12. minuti Zabok dolazi na samo minus četiri (26:22), ali ne i bliže od toga. Solomun i Šarić vode šibenski sastav ponovno prema dvoznamenkastoj prednosti (34:24). Ima Rahimićev sastav i vodstvo od 12 koševa prednosti, ali do poluvremena momčad iz Hrvatskog Zagorja prepolovila je taj zaostatak na minus šest (43:37).

Dobar ulazak Šibenčana u drugo poluvrijeme, nakon nepune dvije minute igre ponovno imaju plus deset (51:41), a odmah zatim i +13 (54:41). Polovicom treće dionice igre, nakon još jedne trice Andabake, GKK Šibenka ima i +14 (59:45), pa Tomas zove time-out. Tri minute prije kraja četvrtine uporni gosti stigli su na samo minus pet (61:56). Imali su i minus dva (63:61), ali za šibenskih plus četiri (65:61) uoči deset minuta odluke poentirao je Miković.

I u četvrtoj četvrtini šibenski je ulazak odličan. Ponovno dolaze do deset koševa prednosti – 73:63, ali vrlo brzo Tomasova momčad prepolovila je zaostatak i Rahimić je prisiljen svoje pozvati na novi dogovor. Kad su gosti po tko zna koji put došli na minus tri, stiže nova trica – Andabaka. Prijetili su Zagorci i do kraja utakmice, no, uspjeli su se Šibenčani othrvati svim njihovim pokušajima i nakon dugo vremena doći do pobjede.

Širko i Miković s double-double učinkom (19 koševa, te po deset, odnosno 11 koševa) predvodili su šibenski sastav. Ne smije se zanemariti niti učinak ostalih: Andabaka je ubacio 16, Šarić 15, Freeman osam, a Bašić i Solomun po pet koševa. Tih sedam igrača iznijeli su cijelu utakmicu, četvorka mladih igrača nije ni ulazila u igru ovaj put.

GKK ŠIBENKA – ZABOK 87:81 (24:14, 19:23, 22:24, 22:20)