Izbjegli primiti 100

Propusna obrana iz prvog poluvremena koštala Šibenku bilo kakve šanse protiv Podgorice

Košarka   |   Autor: G.M.   |   13.11.2023 u 19:41

ABA/Dragana Stjepanović
U susretu 3. kola 2. ABA lige, na neutralnom terenu u Čajetini, Šibenka je protiv ekipe Podgorice doživjela treći poraz u ovom natjecanju, rezultatom 91:74 (29:23, 32:11, 20:25, 10:15).

Susret je počeo u sporom ritmu, no budući da su obje ekipe dobro pogađale, u prvih 5 minuta ipak je bilo dosta poena; zahvaljujući samopouzdanima Babiću i Topoloviću Šibenka je čak povela sa 6:12 u 4. minuti. Crnogorska ekipa tada je ubrzala igru, brzo napravila seriju 10:0 te do kraja prve četvrtine zadavala nerješive probleme šibenskoj obrani, koja ništa nije mogla obraniti. U napadu se koliko-toliko pogađalo, ali bez prave obrane nije se moglo bolje od zaostatka 29:23 nakon prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini još lošija situacija, gdje Podgorica laganim polaganjima i tricama na otprilike 50 posto povećava prednost; budući da naši više nisu mogli pratiti taj ritam postizanja koševa, zaostatak raste sve do velikih 54:29 u 18. minuti. Seriju 12:0 Podgoričana prekida tricom Perković. Šibenka je odustala od branjenja pomoću zone, što je malo pomoglo, no drugih 10 minuta ipak je završilo sa katastrofalnih 32:11 i potpunim padom koncentracije i motiva i u napadu.

U trećem periodu Šibenčani su igrali više motivirano u napadu te se poboljšao šut za tri, no u obrani se stanje tek malo popravilo. Veliki trud iz tog razdoblja rezultirao je stidljivim smanjenjem razlike za 5 poena. I u zadnjoj četvrtini trud je bio primjetan, a tricom Skorića u 35. rezultat je čak smanjen na ispod 20 razlike, 87:68. Znatno manji broj postignutih poena pri kraju omogućio je ekipi Damira Milačića da izbjegne primiti preko 100 poena, no krajnji dojam ostaje loš.

Turističko-rekreativni centar Zlatibor, gledatelja 50, suci Tomislav Stapić, Damjan Gajšek i Vladimir Mihailovikj
PODGORICA: Ratknić, Kountz 10, Ivanović 4, Anđušić 10, Kljajević 16, Čarapić 2, Brnović 9, Miller 8, Đukanović 10, Žižić 9, Vukčević, Sly 13, trener Nebojša Bogavac
ŠIBENKA: Skorić 12, Hrštić 8, Bobek, Klarin 4, Howard, Foreman 17, Babić 13, Topolović 6, Mandalinić, Perković 14, Šarić, Škugor, trener Damir Milačić

U sljedećoj utakmici, u četvrtak, Šibenka na istoj lokaciji igra protiv Širokog, od 21 sat.