OBJAVA: 04.03.2017, 20:00h   •   IZMJENA: 04.03.2017, 20:00h   komentara   •     ISPIŠI

Jubilarna 15. prvenstvena pobjeda

Pukla stotka na Baldekinu: GKK Šibenik uvjerljiv protiv Gorice

Milan Balaban/arhiva Pukla stotka na Baldekinu: GKK Šibenik uvjerljiv protiv Gorice
04.03.2017, 20:00h

Jubilarnu 15. prvenstvenu pobjedu upisali su košarkaši GKK Šibenika. Oni su na Baldekinu rezultatom 100:75 pobijedili Goricu, u utakmici u kojoj su kontrolirali rezultat od prve do posljednje sekunde.

Halilović košem otvara utakmicu, a Mašić uzvraća tricom, za jedino vodstvo gostiju na utakmici. Novi koš Halilovića, te trice Siriščevića i oporavljenog Turkyilmaza vraćaju vodstvo na šibensku stranu. Imaju Šibenčani vodstvo od 12:5, nešto kasnije i 16:7, ali do odlaska na odmor gostiju su smanjili na minus pet (20:15).

Ne dozvoljava momčad iz Velike Gorice domaćinima da se odvoje niti na početku druge četvrtine. Poslije tri minute igre prednost je četiri koša (28:24). U pretposljednjoj minuti poluvremena GKK Šibenik prvi je put došao do dvoznamenkastog vodstva – 45:35, a na poluvremenu je imao +13 (50:37).

Mirno su igrači Vladimira Anzulovića u nastavku održavali svoju prednost. Od najvećih +17 u dva navrata, pa sve do +13 (70:57) uoči deset zadnjih minuta igre.

Nije bilo nikakvih problema u privođenju utakmice kraju. Rutinski su kvalitetniji Šibenčani odradili posao do kraja i upisali još jednu prvenstvenu pobjedu. Štoviše, prednost je još samo porasla do kraja utakmice, pa su nekoliko minuta na parketu dobili i oni najmlađi – Toni Nakić i Domagoj Šarić.

Svi domaći igrači upisali su se u strijelce, a čak šestorica bila su dvoznamenkasta: Ivanov je zabio 16, Radovčić 13, Siriščević 12, Halilović 11, a po deset Badžim i Turkyilmaz.

GKK ŠIBENIK – GORICA 100:75 (20:15, 30:22, 20:20, 30:18)
Šibenik, dvorana na Baldekinu
GKK ŠIBENIK: Radovčić 13, Šarić 5, Badžim 10, Nakić 2, Bašić 3, Pandurić 4, Turkyilmaz 10, Paić 8, Ivanov 16, Petani 6, Siriščević 12, Halilović 11. Trener: Vladimir Anzulović.
GORICA: Šutalo 2, Petrović 3, Mašić 24, Vrbica 2, Tomić, McDonald 5, Felix 21, Osolnik, Prgomet 13, Radoš 5. Trener: Boris Džidić.