OBJAVA: 15.03.2017, 09:15h   •   IZMJENA: 15.03.2017, 09:22h   komentara   •     ISPIŠI

Nije bilo dovoljno za pobjedu

Šarić je još jednom briljirao i prvoj momčadi lige zabio 25 koševa u 37 minuta

Screenshoot Šarić je još jednom briljirao i prvoj momčadi lige zabio 25 koševa u 37 minuta
PIŠE Š.I.
15.03.2017, 09:15h

Dario Šarić odigrao je još jednu briljantnu utakmicu, ovaj puta protiv prve momčadi lige, Golden State Warriorsa koji su u napetoj utakmici izborili pobjedu nad Philadelphia Sixersima. Šarić je sinoć zabio 25 koševa i time postao najbolji strijelac momčadi.

Uz to, Šarić je imao i sedam skokova, šest asistencije, tri ukradene lopte i dvije blokade. No, ni to na kraju nije bilo dovoljno za pobjedu Šarićevih Sixersa koji do kraja utakmice nisu uspjeli zadržati prednost te su protiv Warriorsa izgubili rezultatom 106:104, iako su do kraja treće četvrtine imali čak 16 poena prednosti.

Završnica je bila iznimno napeta, SIxersi i Warriorsi su se izmjenjivali u vodstvu, ali na kraju je presudila trica Matta Barnesa koja je 'Ratnike' dovela na pet poena prednosti dvije i pol minute prije kraja utakmice. Iako je Šarić je 2.6 sekundi prije kraja utakmice pogodio slobodno bacanje i tako smanjio na 106:104, da bi zatim namjerno promašio bacanje, njegov suigrač Holmes, koji je uhvatio loptu, nije uspio zabiti i odvesti utakmicu u produžetke.

Najefikasniji kod pobjednika, koji su tako prekinuli niz od tri poraza, bio je Stephen Curry, koji je na 29. rođendan postigao 29 koševa.

Nakon što je proglašen rookijem za veljaču, sve je izglednije da će na kraju sezone osvojiti i nagradu za rookieja godine.