SADA ČITATE
          OBJAVA: 06.04.2019, 09:48h   •   IZMJENA: 06.04.2019, 09:48h   komentara   •     ISPIŠI

S NBA parketa

Screenshot/Youtube Šarić odličan u pobjedi Wolvesa na Heatom: Hezonja ostvario triple double, prvi hrvatski nakon Kukoča
PIŠE Šibenik IN
06.04.2019, 09:48h

Težak poraz, u smislu smanjivanja šansi za doigravanje, upisao je Miami Heat koji je izgubio na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 111:109. Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su vodili s 93:92, ali Wolvesi su polako okrenuli i stigli do šest koševa viška. Prednost su uspjeli sačuvati do kraja, iako je Miami imao šut za pobjedu, no Dwyane Wade nije bio precizan.

Dario Šarić susret je zaključio kao jedan od prvih strijelaca svoje momčadi s 19 poena (4/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5), sedam skokova i pet asistencija za nešto manje od 29 minuta na terenu. 19 koševa dodao je i Gorgui Dieng, dok je Andrew Wiggins dodao 18 poena, piše portal Nbacro.com.

Dwyane Wade s 24 koša predvodio je Heat, Dion Waiters dodao je 22 poena, a po 15 koševa James Johnson (pet asistencija) i Goran Dragić (sedam skokova, devet asistencija, četiri ukradene lopte).

Iako je već nakon dvije četvrtine bilo jasno tko će doći do pobjede u utakmici između Houston Rocketsa i New York Knicksa, to nije spriječilo Marija Hezonju da dođe do prvog triple-double učinka karijere. Hrvatski košarkaš igrao je na startao je na poziciji razigravača te u utakmici koju je njegova momčad izgubila sa 120:96, u tri statističke kategorije bio dvoznamenkast.

Za 42 minute na parketu susret je zaključio sa 16 koševa (6/9 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 4/6), 16 skokova i 11 asistencija čime je postao prvi strani igrač u povijesti Knicksa koji je upisao triple-double te ujedno prvi Hrvat od Tonija Kukoča kojem je to pošlo za rukom.

Dodajmo i to kako je Rocketse do pobjede predvodio James Harden s 28 poena, osam skokova i osam asistencija, dok su po 13 koševa dodali Kenneth Faried (pet skokova) i Eric Gordon.