NBA pregled

Šarić se nije iskazao protiv LA Lakersa: Šibenčanin u 15 minuta dao četiri koša

Košarka   |   Autor: HINA   |   22.03.2021 u 09:17

Arhiva/ŠibenikIN
Košarkaši Phoenix Sunsa učvrstili su se na drugom mjestu Zapadne konferencije NBA lige uvjerljivom 111-94 pobjedom protiv aktualnih prvaka Los Angeles Lakersa, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić odigrao je skromnu utakmicu, za 15 minuta ubacio je četiri koša uz dva skoka.

Šarić je pogodio tek jedan od šest šutova iz igre (dvica 1-3, trica 0-3) uz pogođena dva slobodna bacanja.

Zvijezda večeri bio je veteran razigravač u domaćem sastavu Chris Paul koji je ostvario "triple-double" sa 11 poena, 10 skokova i 13 asistencija, a pritom je postao i šesti igrač u povijesti lige sa najmanje 10,000 asistencija, sada ih ima 10,004. Najviše koristi od Paulovih asistencija imali su Devin Booker i DeAndre Ayton koji su ubacili po 26 koševa za Sunse.

Kod Lakersa, koji su igrali bez svojih najvećih zvijezda, ozlijeđenih LeBrona Jamesa (gležanj) i Anthonyja Davisa (list), najbolji je bio igrač s klupe Montrezl Harrell sa 23 ubačaja i 10 skokova dok je Dennis Schroeder ubacio 22.

Sunsi su sada na omjeru 28-13 te za vodećim Utah Jazzom zaostaju dvije utakmice, dok su Lakersi treći na Zapadu sa 28-15.

U nedjelju su izgubili i prošlogodišnji finalisti Miami Heat, oni su upisali treći poraz u nizu domaćim neuspjehom 106-109 protiv Indiana Pacersa nakon produžetka. Tragičar utakmice bo je Jimmy Butler, on je kod rezultata 98-98 11 sekundi prije kraja četvrte četvrtine promašio slobodno bacanje kojim je mogao dovesti Miami u vodstvo, da bi u produžetku promašio tricu s istekom vremena za mogući drugi produžetak. Ujednačenu momčad Pacersa, kod koje je sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, predvodili su Domantas Sabonis sa 17 ubačaja i 11 skokova te Miles Turner sa 16 koševa, dok su kod Heata najbolji bili Bam Adebayo sa 29 pogodaka i 10 skokova te Butler sa 21 košem i 15 skokova.

Miami je sa 21-21 peti na Istoku, dok je Indiana sa 19-22 deveta.

Produžetak se igrao i u Madison Square Gardenu gdje su Philadelphia 76-ersi sačuvali prvo mjesto na Istoku 101-100 pobjedom protiv New York Knicksa. Gosti su ispustili dobijenu utakmicu u četvrtoj četvrtini, Tobias Harris je kod vodstva 88-85 13 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja, da bi potom Julius Randle uz mnogo sreće, lopta se nekoliko puta odbijala od obruča prije no što je prošla kroza nj, pogodio tricu za poravnanje i produžetak, da bi se u dodatnih pet minuta sreća okrenula na stranu Sixersa iako su domaći imali velikih prigovora na suđenje u završnici. U posljednju minutu produžetka ušlo se s vodstvom Knicksa 100-96, no Harris je tricom smanjio na 100-99 da bi se 5.3 sekunde prije kraja dogodila kontroverzna situacija. Shake Milton je promašio polaganje za vodstvo Sixersa, no u nastavku akcije su suci vidjeli prekršaj Randlea na Harrisu i dodijelili dva slobodna bacanja gostima na veliko nezadovoljstvo domaćeg trenera Toma Thibodeaua. Harris je ovaj put pogodio oba, doveo Sixerse u minimalno vodstvo, a u preostalom vremenu Randle je pretrčao gotovo čitav teren i uputio šut za pobjedu s pet metara, no ovoga puta lopta se vrtila po obruču i izišla van.

Milton sa 21 i Harris sa 20 koševa predvodili su Sixerse, dok su Randle sa 24 i RJ Barrett sa 19 poena bili najbolji kod Knicksa.

Iako su već tjedan dana bez svog najboljeg igrača Joela Embiida, Sixersi su i dalje na vrhu Istoka sa 30-13, dok su Knicksi sedmi sa 21-22.

Brooklyn Netsi i dalje su odmah iz Sixersa na Istoku, 113-106 pobjedom protiv Washington Wizardsa stigli su na omjer 29-14. Ponovno su najbolji kod Netsa bili Kyrie Irving sa 28 i James Harden sa 26 koševa, dok Wizardsima, koji su 13. na Istoku sa 15-26, nije pomogao "triple-double" Russella Westbrooka od 29 poena, 13 asistencija i 11 skokova.

Prvaci iz 2019. godine Toronto Raptorsi izgubili su osmi put zaredom, ovoga puta na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa koji su bili bolji sa 116-105, pa su sve dalje od mjesta koja vode u doigravanje. Odličan je kod Cavsa bio Collin Sexton sa 36 pogodaka, Jarrett Allen je dodao 17 uz 15 skokova, dok je kod Raptorsa Fred VanVleet ubacio 23.

Toronto je sada 11. na Istoku sa 17-25, dok je Cleveland 12. sa 16-26.

Houston Rocketsi su izgubili 20. utakmicu zaredom te tako postali tek 13. sastav u povijesti lige s najmanje 20 neuspjeha zaredom, u nedjelju su izgubili sa 112-114 na svom terenu od Oklahoma City Thundera. Imali su domaći nekoliko prilika prekinuti gubitnički niz, no Luguentz Dort je devet sekundi prije kraja blokirao Johna Walla prilikom ulaska pod koš kod 113-112, da bi Wall još i promašio tricu s istekom vremena. Dort je završio utakmicu sa 23 ubačaja, dok je Christian Wood sa 27 poena bio prvi strijelac Rocketsa.

Najduži niz poraza u NBA ligi imali su Philadelphia 76-ersi koji su izgubili 28 puta zaredom, posljednjih 10 u sezoni 2014/15. i prvih 18 u sezoni 2015/16., dok je najduži niz poraza u istoj sezoni 26, a drže ga Cleveland Cavaliersi iz sezoni 2010/11. i Sixersi iz sezone 2013/14.