OBJAVA: 17.07.2013, 12:40h   •   IZMJENA: 17.07.2013, 14:20h   komentara   •     ISPIŠI

Europsko U20 prvenstvo

Šibenčanin Širko nosio Hrvatsku do pobjede protiv favorizirane Njemačke

PIŠE Marko Bursać
17.07.2013, 12:40h

Hrvatska U20 košarkaška reprezentacija predvođena Šibenčaninom Henrikom Širkom ubilježila je prvu pobjedu u drugom krugu Europskog prvenstva koje se održava u Tallinnu. Odabranici Damira Milačića svladali su reprezentaciju Njemačke rezultatom (66-61), te su tako ostali u utrci za četvrtfinale ovog natjecanja.

Naši košarkaši bolje su otvorili utakmicu i čvrstom obranom se nametnuli na terenu. Iako su čitavu utakmicu bili bolji i vodili kroz veći dio susreta, hrvatski reprezentativci nisu se nikako uspijevali odvojiti na dvoznamenkastu prednost. Njemački reprezentativci su to znali iskoristiti pa su u 38. minuti susreta prešli u minimalno vodstvo (58-59). Ipak u sljedećem napadu naš Antonio Boban pogodio je tricu i vratio prednost na hrvatsku stranu.

Posljednja minuta susreta protekla je u penal završnici, gdje su mirniju ruku sa linije slobodnih bacanja pokazali naši reprezentativci, te tako u konačnici slavili sa (66-61). U redovima hrvatske reprezentacije najefikasniji su bili Buovac sa 16 poena i Širko koji je ostvario učinak od 13 koševa i pet asistencija. Njemačku je predvodio Brembly sa 13 ubačaja.