Protiv konkurenta za opstanak

Šibenčanke uvjerljive u ključnoj utakmici protiv Orke, s prvom zamjenom tek u 23. minuti

Košarka   |   Autor: G.M.   |   19.02.2023 u 22:05

ŠibenikIN
U posljednjoj utakmici 16. kola košarkaške Premijer lige za žene, Šibenik je na Baldekinu svladao zagrebačku ekipu Orku sa 68:44 (22:10, 18:4, 16:20, 12:10), u vrlo bitnom susretu za opstanak. Zanimljivo, Šibenčanke su cijelo prvo poluvrijeme igrale sa istih pet igračica.

Johnson, Baban, Dobrić, Šarić i Čerkaska bila je petorka Šibenika koja je nakon prvog poluvremena upisala punu minutažu 20:00. Protiv ekipe Orke, koja je dala sve od sebe, Šibenčanke su se počele značajnije odvajati od 7. minute i rezultata 9:6. Do kraja prve četvrtine već je bilo plus 12, a onda je to vodstvo debelo podebljano u drugoj četvrtini, u kojoj su Zagrepčanke uspjele postići samo 4 poena pa se na odmor otišlo sa 40:14.

Stigao je Šibenik u 25. minuti i do 30 razlike, no, nakon što su obje ekipe igrale ozbiljnu košarku do kraja, razlika se više nije mnogo mijenjala, čak je Orka na kraju smanjila na konačnih 68:44.

Šibenčanke su tako pokazale najljepšu košarku kad je bilo najpotrebnije. Igralo se organizirano i timski.

Šibeniku sada slijedi četvrtfinale Kupa, koje se igra u srijedu na Baldekinu od 19 sati, protiv riječke ekipe FSV. Sljedeću prvenstvenu utakmicu sljedećeg vikenda šibenske košarkašice igrat će u Puli.

ŠIBENIK: Johnson 27, Baban 11, Dobrić 5, Šarić 6, Čerkaska 10, J. Milković 2, Šuperba, Čala, Branisavljević, L. Milković 7, trener Stipe Bralić
ORKA: Rako 7, Horvat, Mikulić, Mateković 17, Rudić 6, Lisac, Ercegović 3, Mrdalj 4, Ivković, Rezo 5, Novina 2, Nimac, trenerica Marina Mikulić