Plasirali se u četvrtfinale

Šibenka bez završnice Kupa Krešimira Ćosića: Gorica slavila u neizvjesnoj završnici

Košarka   |   Autor: HINA   |   23.12.2021 u 20:43

HINA/ Tomislav PAVLEK
Košarkaši Gorice pobijedili su u svojoj dvorani Šibenku sa 93-88 (20-25, 23-20, 27-23, 23-20) i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa Krešimića Ćosića.

Šibenčani su bolje otvorili utakmicu, tijekom prve četvrtine stvorili 12 koševa prednosti (23-11), ali su kraj prvih deset minuta dočekali sa samo pet poena više (25-20). Gosti su imali kakvu-takvu prednost sve do 27. minute, kad je domaća momčad prvi put povela u drugom poluvremenu.

Iako je Gorica pet minuta prije kraja došla do +8 (82-74), Šibenčani su ipak završnicu učinili neizvjesnom. Pri vodstvu Gorice 88-85 Paić je promašio tricu za izjednačenje, a u sljedećem napadu, 45 sekundi prije kraja, Majić je tricom za 91-85 odlučio pobjednika.

Gorica je imala šestoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, a predvodio ih je Karlo Uljarević sa 22 poena. Mate Kalajžić je ubacio 15 koševa, Marko Baković je spojio 14 poena i 10 skokova, a Borna Kapusta je uz 13 poena imao i 10 asistencija.

Za Šibenku su po 15 koševa postigli Ivan Gulin i Juraj Pleadin, dok je Pavao Paić imao 14 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Gorica je poslala petim klubom koji je izborio mjesto na završnom turniru osam najboljih momčadi u ovom natjecanju. Prije Goričana su svoje mjesto u četvrtfinalu izborili Zabok, zagrebački Furnir, Cibona i Ribola Kaštela.

U preostalim utakmicama osmine finala u ovoj će se kalendarskoj godini sastati još Split - Sonik Puntamika (30.12.), a u sljedećoj Cedevita Junior - Vrijednosnice Osijek (12.1.) i Pula 1981 - Zadar (siječanj 2022.).