Osmina finala

Šibenka poražena kod Dinama u Kupu, obrana se opet nije iskazala

Košarka   |   Autor: G.M.   |   29.11.2023 u 20:41

HKS TV
U susretu osmine finala SuperSport Kupa Krešimira Ćosića za košarkaše, Šibenka je u gostima kod Dinama u Zagrebu izgubila sa rezultatom 95:81 (30:20, 27:22, 22:19, 16:20).

Angažirano su krenule obje ekipe u utakmicu, a brza košarka donijela je i dosta pogodaka i dosta grešaka. Šibenka je rezultatski dobro krenula, no od vodstva 10:12 u 4. minuti slijedi razdoblje u kojem Milačićeva ekipa nije iskoristila 9 napada zaredom (od kojih je 6 završeno neuspješnim šutem za tri poena) pa se domaćin odlijepio na solidnih 23:12, sve dok Klarin pa Babić nisu tricama prekinuli šibenski napadački post. Ipak, nakon početnih 10 minuta zagrebačka prednost iznosila je 10 poena.

U drugoj četvrtini razlika se održavala na nekih 10 poena, u podjednakoj igri, da bi Zagrepčani, nakon dvije pogođene trice pred kraj poluvremena, odveli razliku i na 15. Početkom treće četvrtine Šibenka je privremeno smanjila na jednoznamenkasti zaostatak (57:48), da bi potom Dinamo serijom 9:0 otišao na nikad većih i nedostižnih 18 razlike. Do kraja više nije bilo rezultatskih uzbuđenja.

Luka Babić proveo je u igri tek nešto više od 4 minute, nakon čega je morao izaći zbog ozljede.

KC D. Petrović, gledatelja 200, suci Vovk, Katić i Hartman
DINAMO (ZG): Garafolić 10, Majić 15, Brzoja 9, Vrgoč, Kraljević 17, Rukavina, Nakić-Vojnović 11, Pavlic, Mikšić 8, Novačić 13, Vučić 12, Dugandžić, trener Josip Sesar
ŠIBENKA: Skorić 11, Hrštić 8, Foreman 13, Mandalinić 8, Perković 15, Bobek 3, Klarin 5, Howard 2, Babić 5, Šarić 11, Škugor, trener Damir Milačić

Novi izazov Šibenčanima predstoji već u petak, kada gostuju u Zagrebu kod Cibone, u sklopu 11. kola domaćeg prvenstva.