Treći poraz u ligi

Šibenka poražena kod Dubrovnika, presudili katastrofalan šut u 1. dijelu i nesmotrenost na kraju

Košarka   |   Autor: G.M.   |   20.10.2023 u 19:49

KK Dubrovnik
U 5. kolu FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je u gostima kod Dubrovnika poražena sa 76:72 (20:16, 22:16, 12:24, 22:16). Momčad Damira Milačića tako je na omjeru 1-3, a u sljedećem susretu u srijedu gostuje u zaostaloj utakmici 3. kola kod Cedevite Junior u Zagrebu.

Nakon dugo vremena, opet su se u najvišem rangu sreli Dubrovnik i Šibenka. S obzirom na ozljede bitnih igrača, ponajprije u defenzivnom i skakačkom smislu, Šibenčani baš i nisu mogli na gostovanje kod povratnika u ligu ići kao neki veliki favoriti, a taktika im se svodila upravo na to kako nadoknaditi taj manjak centimetara pod košem, a to je često značilo i šut izvanka.

Naročito problematičan za goste bio je visoki Tomislav Cvitković, ali i općenito atraktivna i brza igra domaćih. Ne čudi, stoga, što je Šibenka prve poene upisala putem trica, koje su pogodili igrači sa brojevima 0 i 1, Skorić i Hrštić. Dubrovnik je poveo 9:3, naši preokrenuli na 9:10 i potom se nastavilo igrati izjednačeno do kraja prve četvrtine. Šibenka je igrala brzo, oslanjala se na vanjske pozicije, no bez šuta se nije moglo bolje od 20:16 nakon prvih 10 minuta.

Sa dvije trice domaćin odlazi na 26:18, uzvraća jednom tricom i Brown na drugoj strani, no kada za tri pogađa još jednom danas raspoloženi Filip Vujičić, svijetli prevelikih 31:21. Šibenska trica i dalje loša, neke nisu završile ni blizu cilja pa se počelo konačno igrati više pod košem u napadu. Dubrovnik je za tri gađao u prvom poluvremenu 5/13, Šibenka jako loših 4/20. Kada 50 sekundi do odmora Jakov Vujičić pogađa tricu iz veće daljine, to je već 42:29, što je ublažio Hrštić za 42:32 za kraj prvog dijela.

U nastavku se pojavljuje Klarin, koji pogađa tricu pa tricu uz faul i eto nas na 44:39. Još jednom je izvanka pogodio Klarin za 51:46, a onda se krenulo i dalje smanjivati: ukradena lopta Mandalinića, Brown pogađa za 51:50 iz kontre i seriju 7:0 crnih. U zadnjih 10 minuta Šibenka ulazi čak i sa prednošću, nakon što je Skorić pogodio tricu za 54:56.

Šibenka ništa nije naučila iz prvog dijela: zadnju četvrtinu opet otvara sa četiri promašene trice (ukupno 10 od 39 na kraju), prije nego je Perković pogodio jednu za 59:60 u 5. minuti. Odličnom akcijom dva danas najbolja igrača, Klarina i Perkovića, Šibenka vodi 62:64, na što domaći uzvraćaju tricom, svojim najjačim oružjem. 95 sekundi do kraja, mirni Klarin uspješno je izvršio zadatak pogoditi sva tri slobodna bacanja za izjednačiti na 69:69 i ulazi se u napetu završnicu.

Obje ekipe najprije promašuju po jednu tricu. Potom iz jako teške situacije Jakov Vujičić pogađa za tri, no pogađa i Klarin, za 72:72. Hrštić 26 sekundi do kraja iz nekog razloga pravi faul ispod koša protivnika i šalje Dubelja na liniju slobodnih bacanja. Pogodili su domaći, nakon tih bacanja, još jednom i tako ostvarili pobjedu, koju su proslavili sa svojim navijačima, koji su im pružili solidnu podršku.

ŠD Gospino polje, gledatelja 500, suci Radojković, Mjeda i Modrić

DUBROVNIK: J. Vujičić 13, Popić, Klarić, Džajić 2, Dubelj 16, Guštin 8, Vodopija, F. Vujičić 18, Zorić, Miović, Lazić 2, Cvitković 17, trener Ivan Perinčić

ŠIBENKA: Skorić 10, Hrštić 10, Bobek, Klarin 18, Brown 11, Babić 7, Mandalinić 6, Perković 10, Šarić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić