Od 29. minute potop

Šibenka poražena protiv Širokog: Išlo dobro do kraja 3. četvrtine, onda je slijedila greška za greškom

Košarka   |   Autor: G.M.   |   17.11.2023 u 08:03

ABA/Dragana Stjepanović
U susretu 4. kola 2. ABA lige, na neutralnom terenu u Čajetini, košarkaši Šibenke poraženi su od Širokog sa 73:80 (18:18, 19:16, 19:25, 17:21), poglavito zahvaljujući jednoj crnoj seriji na kraju treće i početku zadnje četvrtine.

Opet je to bilo solidno otvaranje utakmice; tek jedno odvajanje Širokobriježana na 10:16 u 6. minuti brzo je neutralizirano, da bi u drugoj četvrtini, na krilima raspoloženog Foremana i njegovih dalekometnih ubačaja, Šibenčani preuzeli rezultatsku inicijativu. Ključni moment, koji je susret odveo u neželjenom smjeru, bila je završnica treće četvrtine, kada, nakon još jedne Foremanove trice za vodstvo 56:53, momčad Damira Milačića više ništa nije mogla napraviti kako treba.

Najprije su narančasti, 40 sekundi do sirene i sa vodstvom od tri razlike i posjedom lopte, nepotrebno izgubili dvije lopte, dopustivši protivniku da u tako kratko vrijeme postigne 6 poena i preokrene rezultat, da bi početkom zadnjeg perioda igre nestalo tečnosti u šibenskom napadu. Široki je polako slomio utakmicu i na kraju, naizgled, lako došao do pobjede, iako bez neke velike igre i uglavnom zahvaljujući šibenskim greškama. Od crnog razdoblja (od 56:53 u 29. do 56:66 u 33. minuti) naši se više nisu mogli oporaviti, makar nije nedostajalo želje i borbenosti.

Za razliku od utakmice protiv Podgorice u ponedjeljak, sinoć je obrana funkcionirala puno bolje, no veliki broj napadačkih grešaka i nemogućnost da se u zadnjoj četvrtini normalno organizira tečna igra sa mirnim dodavanjima (a što nije bio problem u prve tri četvrtine) doveli su na kraju do minus 7.

Šibenci na istoj lokaciji slijedi novi teški izazov protiv Spartaka iz Subotice u subotu od 18 sati (prijenos na Arenasport 2), a potom će se odmah putovati u Zagreb, na susret domaće lige protiv Dubrave u nedjelju (prijenos na HKS TV).

ŠIBENKA: Skorić 15, Hrštić 6, Bobek, Klarin 6, Howard, Foreman 22, Babić 15, Topolović 5, Mandalinić, Perković 4, Šarić, Škugor, trener Damir Milačić

ŠIROKI: Nutall 11, Čović, Čolak 18, Miletić, Galić, Brala 19, Zubac, Jukić 8, Karamarko, Vujanović 3, Junaković 21, trener Ivan Velić