Veliki problemi sa šutom

Šibenka potpuno pala u zadnjoj četvrtini, iako su gosti došli sa samo 7 igrača

Košarka   |   Autor: G.M.   |   12.10.2022 u 20:26

U 1. kolu regionalnog Alpe-Adria kupa, Šibenka je na domaćem terenu poražena od aktualnog austrijskog prvaka Vienne sa 61:94 (11:19, 22:20, 12:18, 16:37). Najbolji kod domaćina Klarin sa 10 poena, kod gostiju Thomas je postigao 29. Iako krajnji rezultat to nikako ne govori, nada u iznenađenje i pobjedu dugo je tinjala, čak se na momente činila realna, 16 minuta do kraja bilo je samo 2 razlike za Bečane, da bi taj period od zadnjih 16 minuta Vienna riješila debelo u svoju korist (rezultatom 20:51). U sljedećem kolu ovog natjecanja Šibenka gostuje kod Ilirije u Ljubljani sljedeće srijede, no prije toga čeka ih prvenstveno gostovanje kod Gorice.

Gosti su došli u Šibenik sa samo 7 igrača, što domaći nisu iskoristili. Niti su se Bečani pretjerano umorili niti su ušli u probleme sa osobnim greškama. Inače, po prezimenima bi se reklo da se radi o igračima ekipe iz ABA lige, a ne austrijske, no više od pola igrača doista jesu Austrijanci.

Vienna je fizički dosta jača i to se vidjelo prije nego je utakmica i krenula. Šibenka impresionirana na početku, tako da su gosti brzo izgradili prednost, prvu osjetniju u 6. minuti (6:15). Slična prednost bila je i na kraju prve četvrtine, 11:19.

U 12. minuti rezultat je bio 13:24 i tad kreće nalet Šibenke. Jambrović dvaput i Pleadin donose 19:24, zakucavanje Antića 21:25, Pleadin i Antić smanjuju na minus dva, a potom Pleadin tricom konačno izjednačuje na 28:28. U tim trenucima respekt šibenskih igrača prema gostima je nestao i igralo se ravnopravno. Na poluvremenu ipak 33:39 za Viennu. Šut Šibenke za tricu u prvom dijelu bio je 1 od 7, slobodna bacanja 2 od 7, a ni dvica nije bila sjajna, no ipak se uspjelo postići pristojan rezultat prije odmora.

U 24. minuti Gulin dvama koševima zaredom opet smanjuje na minus dva (41:43), a potom Paić promašuje tricu za vodstvo. Bili su to posljednji trenuci u kojima je nada domaćih bila živa. Bečki klub radi seriju 10:0, a 12 razlike održano je do kraja treće četvrtine. Ipak, tek će zadnja četvrtina pokazati pravu razliku u klasi.

Već u prvoj minuti Bečani postižu 7 poena i odlaze na 19 razlike. Šibenka se još nije predavala, no najbliže što je došla bilo je 16 razlike pet i po minuta do kraja. Vienna pravi novu veliku seriju od 12:0 pa je razlika sada blizu 30. U posljednjih 5 minuta za Šibenku je zabio samo Klarin dvaput, a Vienna je postigla čak 21 koš pa je na kraju razlika prešla 30, za konačnih 61:94. Konačni učinak šuta za tri poena kod Šibenke bio je 2 od 17, to je već drugi put u 4 dana da je realizacija šuta za tri tako loša, nešto na čemu će svakako trebati poraditi.

ŠIBENKA: Skorić 3, Pleadin 9, Howard 5, Brocić 2, Paić 6, Klarin 10, Rebić 5, Gulin 7, Antić 6, Jambrović 8, Šarić, Škugor, trener Damir Milačić
VIENNA: Radoš 9, Vujošević 10, Savić 8, Siriščević 8, Murati 21, Thomas 29, Manigat 9, trener Aramis Naglić