Opstanak matematički osiguran

Šibenka preko Puntamike do pete pobjede zaredom

Košarka   |   Autor: G.M.   |   20.04.2022 u 20:33

ILUSTRACIJA/HKS
U sklopu 29. kola košarkaške HT Premijer lige, odnosno 7. kola Lige za ostanak, Šibenka je uzvratila Sonik Puntamici za jedini dosadašnji poraz u ovom dijelu natjecanja, svladavši je na Baldekinu sa 91:71 (19:12, 22:24, 21:19, 29:16). Kod domaćina Paić i Jambrović dali su 20 poena, kod gostiju Banić 19 uz 5 trica. Ovom pobjedom Šibenčani su definitivno osigurali opstanak u ligi, a za plasman u play-off potrebne su im još 2 pobjede, možda i manje, ovisno o rezultatima Alkara i Dubrave.

Podsjetimo, večerašnji gosti iz Zadra bili su od mnogih otpisani kada je Liga za opstanak počela, no tri pobjede zaredom od 2. do 4. kola vratile su ih potpuno u život, da bi se nakon večerašnjeg poraza (trećeg u nizu) opet našli u problemima.

Šibenka je odlično ušla u utakmicu i nakon dvije i po minute već vodila 9:2, uz 7 poena Paića. Iako nisu igrali toliko agresivno kao protiv Alkara, domaća obrana dozvolila je samo 5 gostujućih poena u prvih 6 minuta; zahvaljujući ponajviše velikoj dominaciji pod oba koša rezultat je 16:5.

Gosti će cijelu utakmicu taj problem dominacije rješavati oslanjanjem na šut za tri poena. U prvom poluvremenu dali su 8 trica, ukupno 13, no uz čak 40 pokušaja, što znači da su Zadrani prosječno ispalili jednu tricu svake minute. Nakon 19:12 iz prve četvrtine, Sonik se nakon 70 sekundi već vratio na 19:19, upravo tricom Prskala. Na Arslanagićevu tricu uzvratio je istom mjerom Pavin, da bi u 16. minuti tricom Prskala Zadrani poveli (29:30). Šibenik je dozvolio još nekoliko otvorenih šuteva izvanka i da su to gosti realizirali, utakmica je mogla krenuti na njihovu stranu. Ovako, na poluvremenu ipak plus pet za Šibenku.

Veliki uloženi napor obiju ekipa obilježio je drugo poluvrijeme. Puntamika je bila najbolji gost na Baldekinu od sviju u Ligi za opstanak, ali se Šibenka ipak počela odvajati; nakon Banićeve trice za 41:39 u 21. minuti, domaća serija od 13:0 (trice Bašić, Paić i Jambrović) donosi plus 15, da bi uporni gosti odmah uzvratili sa svoje 2 trice. Do kraja perioda šibenska prednost je preživjela, 62:55.

U posljednjoj četvrtini gosti su pali i više se nisu mogli nositi sa rastrčanim domaćinom te su na kraju izgubili sa možda nezasluženo velikih 20 razlike.

Pred 400 gledatelja sudili su Peić, Tomić i Anzulović.

ŠIBENKA: Arslanagić 6, Thomas 10, Klarin, Rebić 14, Bašić 3, Grgurica, Solomun 5, Antić 1, Jambrović 20, Pleadin, Paić 20, Sinovec 12, trener Damir Milačić
PUNTAMIKA: Marić 10, Palčić 10, Banić 19, Šarlija 10, Alić, Zelanto, Pavin 6, Lončar 8, Prskalo 8, Brzoja, Ćutuk, trener Roko Jurlina

Play-off je tako Šibenci sve bliže, a nije nemoguće ni da dostignu sedmoplasirano Škrljevo. Puntamika i dalje ima realne šanse da ipak opstane u ligi, ali predstoji joj teška borba.