Bili blizu

Šibenka u susretu punom preokreta u tijesnoj završnici poražena kod Dinama

Košarka   |   Autor: G.M.   |   04.11.2023 u 21:49

Luka Batelić
Iako bi površni pratitelj hrvatske košarkaške lige smatrao, barem prema dosadašnjim rezultatima, zagrebački Dinamo velikim favoritom protiv Šibenke, Narančasti su uspjeli odigrati utakmicu kakve ćemo očekivati kada budu kompletni. Domaćin je ipak slavio, rezultatom 83:80 (19:11, 23:27, 18:26, 23:16).

Nije početak slutio na takvo što, nakon 6 minuta igre Dinamo je zabio 13, a Šibenka samo 3 poena. Dvije trice Mandalinića načas su vratile goste u igru, no prva četvrtina završena je ipak uvjerljivom zagrebačkom prednošću, 19:11.

Susret su obilježile serije, a prva takva bila je šibenska: od 21:11 do 21:21, u nepune tri minute. Do kraja poluvremena, Dinamo se pokušavao odlijepiti, no Šibenka to nije dozvolila te se na odmor otišlo sa samo minus 4.

U transu su Šibenčani odigrali treću četvrtinu; najprije ju je sa 10 poena otvorio Klarin, pridružili su mu se Skorić, Babić i Mandalinić, da bi onda stvar u svoje ruke preuzeo i Foreman, sa svoje tri trice i jednim polaganjem vodi naše do prednosti 64:73, na manje od 7 minuta do kraja.

Šibenska serija iznosila je 13:0 u jednom trenutku, no pri kraju dvoboja domaći prave svoju seriju 9:0 i preokreću rezultat opet u svoju korist 76:74, pri čemu je veliku ulogu imao veteran Novačić. Uslijedila je zanimljiva završnica: Skorić je kod napada Dinama uspio uzeti jednu loptu, krajnjim naporom spriječiti da izađe u aut te zakucati na nebranjeni koš, za 76:76. Na Mikšićev koš odgovorio je Perković, no onda je Vučić zabio tricu 8 sekundi do kraja, za 81:78. Na Foremanu je napravljen faul, on je pogodio oba slobodna bacanja, a ostalo je premalo vremena da bi se išta konkretno napravilo, tek je Kraljević pogodio dva bacanja za konačnih 83:80. Klarin je jednom rukom pokušao izboriti produžetak sa svoje polovice, lopta je pogodila samo obruč.

KC Dražen Petrović, gledatelja 600, suci Hadžić, Mikulić i Perlić

DINAMO: Garafolić 11, Mikšić 11, Vrgoč 2, Vučić 9, Kraljević 20, Nakić-Vojnović 5, Majić, Pavlic, Novačić 12, Brzoja 13, Lukić, Dugandžić, trener Josip Sesar

ŠIBENKA: Skorić 10, Hrštić 11, Babić 7, Foreman 13, Perković 10, Bobek, Klarin 15, Topolović, Mandalinić 14, Šarić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić

U sljedećem kolu Šibenka dočekuje Zabok sljedećeg vikenda.