Prekid niza

Šibenka vodila većinu utakmice, Škrljevo napravilo čudesni preokret, play-off se odlučuje u Dubravi

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   30.04.2022 u 20:51

Facebook
U sklopu 31. kola HT Premijer lige, odnosno 9. kola Lige za opstanak, Šibenka je poražena na Baldekinu od Škrljeva nakon produžetka 82:86 (20:16, 16:15, 25:17, 12:25, produžetak 9:13). Najviše poena kod domaćina Rebić 21, kod gostiju Jelenković 32. Ovaj poraz znači da utakmica Dubrava-Šibenka izravno odlučuje o osmom mjestu i doigravanju.

Slaba i neozbiljna napadačka igra obiju ekipa obilježila je prvo poluvrijeme. Škrljevo neprepoznatljivo u odnosu na regularni dio lige, najviše se mučilo sa šutom za tri poena (u 1. poluvremenu 1 od 9) i mnoštvom izgubljenih lopti, Šibenka slabim šutem za dva i slobodnim bacanjima. Nakon prvih 6 minuta rezultat tek 9:9, na isteku prve 20:16.

Druga četvrtina slična neatraktivna igra, Škrljevo 14 izgubljenih lopti, ukupno 26 prekršaja u prvom poluvremenu. Zanimljivost je svakako bila činjenica da od 13. do 20. minute nitko nije zabio dvaput zaredom pa se rezultat konstantno kretao od plus tri do plus pet za domaćina, na odmoru je svijetlilo 36:31.

Drugo poluvrijeme Škrljevo jednako loše, Šibenka ozbiljnija i serijom 11:0 dolazi se do 47:31. Budući da goste nije išao vanjski šut, Šibenčani su zatvorili unutarnji prostor, na što Škrljevo nije imalo odgovora, osim Jelenkovića.

Do kraja treće 61:48, u četvrtoj je Škrljevo diglo igru, no Šibenka se držala do 38. minute. I dok su navijači već počeli razmišljati o nogometu na Šubićevcu, gosti u 50 sekundi od 71:60 dolaze do 71:68, a nervoza nastala naglim preokretom dovela je do još grešaka te na kraju do produžetka, polaganjem Barnjaka 5 sekundi do kraja. Produžeci su već tradicija kad na Baldekinu gostuje Škrljevo.

Kada je Šibenka primila taj koš, trener Milačić iz medicinskih razloga više nije bio na klupi, a u produžetku se bolje snašlo Škrljevo i osiguralo sedmo mjesto. Treba istaknuti gostujućeg playmakera Jelenkovića, koji je hrabro pogodio nekoliko ključnih šuteva. O osmom mjestu odlučivat će izravno utakmica zadnjeg kola Dubrava-Šibenka.

ŠIBENKA: Thomas 11, Rebić 21, Solomun 2, Jambrović 12, Sinovec 18, Arslanagić 9, Klarin, Bašić 6, Grgurica, Antić 3, Pleadin

ŠKRLJEVO: Stojanović 4, Jelenković 32, Vucić 12, Barnjak 7, Vrgoč 14, Kostić, Rajčić 5, Krešević, Šajin 2, Ćošić, Zovko 10