Perković najbolji, Foreman i Topolović debitirali

Šibenska publika i nakon svih poraza napunila Baldekin, Šibenka im se odužila uvjerljivom pobjedom protiv Škrljeva

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   29.10.2023 u 19:57

GKK Šibenka/Milan Balaban
U utakmici 6. kola FAVBET Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na Baldekinu protiv Škrljeva pobijedila sa 94:74 (18:23, 30:19, 21:19, 25:13). Vrlo dobro popunjena šibenska dvorana gledala je vrlo zanimljivu utakmicu, sa domaćinom koji je tražio pod svaku cijenu drugu ligašku pobjedu i gostom koji nije bio time impresioniran, već je pružio dobar otpor. Iako još nije to to, Šibenkin napad u pojedinim razdobljima susreta bio je vrlo efikasan. Pobjednički poklič „ti jedini, ti najbolji...“ predvodili su na kraju pred Funcutima zajedno Klarin i Foreman.

Tri pitanja mučila su šibenske navijače pred današnju utakmicu: kako su pusti porazi utjecali na momčad, koliko je spreman Topolović te kakav je novi Amerikanac Foreman. Momčad Damira Milačića na Baldekinu jednostavno ne može odigrati loše; elan im zbog navijača nikad ne pada, za razliku od nekih gostovanja. Topolović je sasvim spreman, dok je Foreman, nakon sramežljivog početka, pokazao što zna, prije svega pruživši inteligentnu igru u obrani i napadu.

Počelo je vrlo efikasno, nakon polovice prve četvrtine već je 14:14. Izjednačenosti iz prvih 5 minuta nije bilo u sljedećih 5: Škrljevo radi seriju 11:0, a poveću prednost gostiju Šibenčani su brže-bolje morali smanjiti, na prihvatljivih 18:23. Perković daleko najraspoloženiji kod domaćina, nakon 10 minuta već je imao 8 poena i 5 skokova.

Druga četvrtina počela je na najbolji mogući način, košem povratnika Topolovića, a potom je i na Klarinu napravljen prekršaj prilikom šuta za tri; zabio je ipak dva, za 22:23 i brzi povratak. Preokret je dovršen u 13. minuti, kada najprije Mandalinić pogađa tricu za izjednačenje, a onda Foreman krade loptu i daje Topoloviću za zicer, za 29:27. Slijede Skorić pa onda i Foreman konačno pogađa tricu, za dovršetak serije 10:0 i solidnih 34:27. Škrljevo, iako je brzo izgubilo stečenu prednost iz prvih 10 minuta, nije potonulo te se vraćaju na 36:36, 3 minute prije odmora. Raspoloženi Perković uzvraća tricom, a nakon nesportske na Mandaliniću, pogođenih bacanja i polaganja Perkovića opet je 7 razlike. Šibenka nije uspjela iskoristiti do kraja euforiju zbog dobre igre na kraju druge četvrtine; na odmor se otišlo sa još uvijek opasnih 48:42.

Nije dobro počelo u trećoj četvrtini: svega tri poena u prvih 5 minuta za Šibenku, no ni gosti nisu puno više zabili. Zanimljivost u sredini treće četvrtine, kada zapisnički stol nije pustio vrijeme pa je treći period trajao kojih 30 sekundi čiste igre dulje od 10 minuta. Raznovrsnom igrom Šibenka se opet polako odvaja te je gostima, zbog zaostatka i zbog atmosfere u dvorani, sve teže igrati. Prednjače Topolović i Perković, a zakucavanje Skorića za 69:59 diže publiku na noge. Narančasti su tako, nakon samo 3 poena u prvih pet minuta trećeg perioda, zabili njih čak 18 u drugih pet.

Početkom zadnje četvrtine evo Šibenke brzo na 77:65, a utakmica je definitivno prelomljena kada je Perković u 35. minuti iz kontre položio za 84:69. Šibenska publika, koja je i nakon svih poraza ispunila dvoranu čak i bolje nego protiv Zadra i Alkara, mogla je tako do kraja utakmice uživati u rasterećenoj košarci, a igrači u atmosferi.

SD Baldekin, gledatelja 800, suci Vulić, Kruljac i Rogić
ŠIBENKA: Skorić 16, Klarin 9, Babić 18, Mandalinić 13, Perković 20, Hrštić, Bobek, Foreman 8, Topolović 10, Šarić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić
ŠKRLJEVO DL: Uljarević 11, Rajčić 3, Gulin 6, Šarić 20, Stanojević 17, Bart 6, Šljivarić, Svoboda 8, Rajković, Ćošić 3, Miljković, trener Damir Rajković

U sljedećem kolu čeka nas vrlo zanimljiva utakmica, gostovanje Šibenke kod Dinama.