Četvrto kolo

Šibenska rekreativna košarkaška liga: Karika i ŠiŠibenico i dalje guraju bez poraza

Košarka   |   Autor: G.M.   |   16.11.2023 u 11:55

Rekreativna košarkaška liga
Četvrto kolo ŠRKL-a nije donijelo veća rezultatska iznenađenja. Pobjedama favoriziranih momčadi prvenstvena ljestvica je u ranoj fazi natjecanja dobila svoj gornji i donji dom. Donosimo službene izvještaje.

Prve su na parket u subotu izašle momčadi Vodica i ŠiŠibenica. Vodičani su zbog katastrofalno odrađene birokracije ostali lišeni usluga svog prvog centra, skakutajućeg Blatara Ivana Cukrova. Sa svega šest igrača u sastavu izašli su na megdan nikad brojnijim Šišijevcima, kojih se na utakmici pojavilo čak devet. Ljubičaste je s klupe vodio ozlijeđeni Luka Petković, a veliko pojačanje (u svakom mogućem smislu) imali su u Franku Kaštropilu, koji je upisao svoj premijerni nastup. Vodičani su solidno parirali favoriziranom protivniku u prvih 20 minuta, ponajprije zahvaljujući kvalitetnom šutu s distance. No ŠiŠibenico je momčad koja melje visokim tempom, što su napravili i u ovoj utakmici. Najveće zasluge za to idu neumornom brzancu Duji Protegi, koji je s 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija bio nerješiv problem obrani Vodica. Uz njega, iznimno efikasnu partiju pružio je i Mateo Grgurica, koji je za 22 poena potrošio samo 13 lopti. Mate Kuvač je upisao double-double (16 poena, 10 skokova), a Kaštropil se predstavio s 14 poena (šut 7-8), 9 skokova i 4 asistencije. Josip Babun je predvodio Vodičane s 26 poena i 9 skokova, Tomislav Vučić upisao je 21 poen i 5 skokova, a dvoznamenkast je bio i mladi Luka Carević (10 poena).

Vodice - ŠiŠibenico 70:119

Vodice: Poljičak, Babun (26), Carević (10), Vučić (21), Rakić (7), Strikoman (6)
ŠiŠibenico: Protega (25), Zelenika (10), Grgurica (22), Kuvač (16), Matulja (13), Smolić (8), Kaštropil (14), J. Gulam (11)

Nedjelja nam je donijela dvije utakmice. U 18:00 snage su u derbiju kafića odmjerile momčadi Mozarta 1983 i Bagatina. Pitanje pobjednika možda i nije bilo riješeno u prvih 7-8 minuta, ali su svakako bili stvoreni preduvjeti za nimalo neizvjesnu utakmicu. Bagatinovci su odigrali maksimalno čvrsto u obrani i ostavili Mozartaše bez poena sve do same završnice prve četvrtine, koja je okončana rezultatom 6:20. Momčad Mozarta 1983 je u drugoj četvrtini pokazala puno više na obje strane parketa, ali zbog kratke rotacije nisu imali snage za potpuni povratak. Bagatin je slavio sa 16 poena razlike, a do pobjede su ga predvodili Frane Sučić (7 skokova, 5 trica) i Šime Peran (6 skokova) s po 17 poena na svom kontu, a 11 je dodao Emil Chiabov. U momčadi Mozarta 1983 najistaknutiji su s po 21 poenom bili Andrija Naglić (10 skokova) i kapetan Marko Buva (5 skokova, 4 trice).

Mozart 1983 - Bagatin 60:76

Mozart 1983: Buva (21), Bare Dobra (5), I. Murtezani, D. Murtezani (6), V. Gulam (5), Čenić (2), Naglić (21), Štrkalj, Tanfara
Bagatin: Peran (17), D. Vukadinović (5), Mišura, Sučić (17), Chiabov (11), Vučenović (6), P. Pancirov (3), Zoričić (6), Pulić (5), M. Galić (6)

U posljednjoj utakmici 4. kola sastali su se Karika i Zeko i potočić. Karikaši su imali jedan važan izostanak - Petar Maleš je u trenucima odigravanja utakmice već bio u "dvabaligaškom balonu" na Zlatiboru, kamo se uputio kao član stručnog stožera Šibenke. Mogla je ova utakmica biti vrlo neugodna po Karikaše, jer Zeko je nakon dugo vremena uspio istovremeno imati na dispoziciji oba Vlaića, Marka i Antonija. Međutim, Marko je osjećao posljedice ozljede skočnog zgloba koju je zaradio na treningu pa je ionako čvrsta obrana Karike dobila dodatnog prostora za udvajanje Antonija. Ipak, Zeko i njegovi potočićari se nisu dali pokolebati i držali su se u utakmici dobre tri četvrtine, a i dio četvrte. Karika je s više kvalitetnih opcija u napadu uspjela slomiti otpor Zekana, a faktor X je bio iskusni Krste Malenica, koji je uz 16 poena i 6 skokova upisao i čak 7 osvojenih lopti. Još jednom su najbolji pojedinci Karikaša bili Franko Kalpić (23 poena, 6 skokova, 6 asistencija) i Domagoj Stojanović (22 poena, 8 skokova), a iznimno racionalnu partiju odigrao je Ivan Duvančić (12 poena, 5 skokova, 5 asistencija i 4 osvojene lopte). Kod Zeke prvo ime je još jednom bio Antonio Vlaić (22 poena, 9 skokova, 5 asistencija), dok je debitant Roko Roman upisao 15 poena i 5 skokova. Po 11 poena dodali su Marko Vlaić (9 skokova) i Antonio Sičić.

Karika - Zeko i potočić 87:72

Karika: Jukić (2), Topić (5), Stojanović (22), Malenica (16), Kalpić (23), Duvančić (12), Crnčec (7)
Zeko i potočić: Baljkas (6), Samaržija (7), Bogut, Tešulov, Sičić (11), A. Vlaić (22), M. Vlaić (11), Roman (15)