Protiv novajlije u ligi

Šibenske košarkašice loše ušle u susret protiv Zadra Plus, jedna serija u 2. četvrtini sve preokrenula

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   04.11.2023 u 19:38

U susretu 6. kola Premijer ženske lige, košarkašice Šibenika su u svojoj dvorani protiv novajlije u ligi, ekipe Zadar Plus, slavile sa 80:69 (17:17, 23:16, 24:19, 16:17). 7 domaćih igračica upisalo se u strijelce, a ovaj put je najraspoloženija bila Mobley sa 24 poena.

Iako su susjedi na tablici, Šibenik je protiv Zadra Plus ipak bio favorit, no početak susreta bio je vrlo iznenađujuć. Gošće su odlično parirale našima, naročito pokretljivošću u obrani. Prva četvrtina protekla je tako u vrlo izjednačenom rezultatu, uz tek jednu šibensku pogođenu tricu iz 7 pokušaja.

U drugoj četvrtini domaći problemi se povećavaju; Bene Gavin je brzo skupila 3 osobne greške, a odlična Iva Bošnjak na drugoj strani sa 5 poena zaredom odvodi Zadranke na prednost od 18:26 u 14. minuti. Nakon minute odmora slijedi preokret. Serijom 16:0, makar bez velike igre u napadu, ali ipak sa 3 pogođene trice i jačom obranom bez Gavin (Amerikanka, koliko je dobra u napadu, toliko nije mogla puno napraviti u obrani), Šibenik je došao do vodstva 34:26. Slična prednost održana je do kraja prvog poluvremena.

Na početku treće četvrtine Džafić i Mobley pogađaju trice za veće vodstvo, ali Gavin odmah dobiva četvrtu osobnu grešku. Kada je ona izašla, domaći napad ipak nije puno patio; odgovornost za realizaciju preuzele su uglavnom Džafić i Mobley.

Kada se Gavin vratila u igru, njezin oprez u obrani zbog osobnih grešaka je zadavao određene probleme, no napad je proradio i održavao solidnu prednost. Zadnju četvrtinu sa hrabrih 5 poena otvara mlada Dragović, za 69:55. Do kraja susreta prednost više nije dolazila u pitanje.

SD Baldekin, gledatelja 100, suci Strikić, Hajduk i Pepur
ŠIBENIK: Skorić 7, Gavin 19, Šarić 6, Džafić 9, Mobley 24, Dragović 5, Dobrić 10, Milković, Šuperba, Branisavljević, trener Stipe Bralić
ZADAR PLUS: Bošnjak 13, Arnwine 7, Joyner 19, Štrmelj 12, Balić 3, Župan, Ljubos 15, Dražić, Bodrožić, Colić, trener Šime Kraljević

U sljedećem kolu Šibenik, sa omjerom 3-3, gostuje kod KAŽL-a u Splitu.