Finale Kupa Ružice Meglaj Rimac

Šibenske košarkašice ostale bez trofeja: Dubrovačka Ragusa uspješnija i četvrti put u sezoni

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   11.04.2021 u 18:56

Ivo Cagalj/PIXSELL
Košarkašice Šibenika nisu uspjele osvojiti Kup Ružice Meglaj Rimac. U finalnom susretu, odigranom na splitskim Gripama, dubrovačka Ragusa još je jednom bila bolja od šibenskog sastava, četvrti put u sezoni. Slavile su rezultatom 69:61.

Na splitskim Gripama igrao se finalni susret. Dubrovčanke su bolje ušle u utakmicu, brzo su stekle prednost koje su prema kraju prve četvrtine samo povećavale. Puno veći problem od zaostatka od osam koševa na kraju prve četvrtine za Bralićevu ekipu bila je treća osobna pogreška Amerikanke Washington (15:23).

Već u tih prvih deset minuta igre Dubrovkinje su imale duplo više skokova (13:6), a dominacija pod obručima vidjela se i u rubrici koševi kod Ane Vrsaljko, koja je već tijekom prve četvrtine postigla 10 koševa (u tim trenucima cijela ekipa s Baldekina postigla je 11 koševa).

U prvom dijelu druge četvrtine smanjile su šibenske košarkašice na minus pet, no, kratkog je to bilo daha. Ragusa je brzo odgovorila, vratila na dvoznamenkastu prednost. Jako puno skokova u napadu imale su Dubrovkinje, to im je omogućavalo druge, odnosno treće napade, a potom i realizaciju. Dalekometni šut nije služio ekipu Stipe Bralića, a osim Washington treći je prekršaj brzo zaradila i još jedna nositeljica igre – Jeremić.

S plus osam Raguse (29:37) ušlo se u drugo poluvrijeme. Pokušavale su Šibenčanke i u drugom poluvremenu tricama smanjiti bitnije zaostatak, no, većina onoga što su uputile prema košu nije ušlo. Uspjele su smanjiti zaostatak na minus šest (41:47) dvije i pol minute prije isteka treće četvrtine. Ulazi tada trica Washington za 44:47, pa Dubrovkinje zovu time-out. Malo su se tu konsolidirale, pa su uoči zadnjih deset minuta igre imali vodstvo od plus sedam (53:46).

Ne predaju se Šibenčanke niti u zadnjoj četvrtini: u 34. minuti, nakon kontre Washington, smanjuju na samo minus tri (52:55). Dubrovkinje se opet malo odvajaju, na plus sedam. Četiri minute prije kraja ostaju Šibenčanke bez Washington kojoj je dosuđen peti prekršaj (taj posljednji sviran joj je u napadu), a vrlo brzo nakon toga i bez Ujević (također peti prekršaj), potom i bez Jeremić. I tu je bio kraj nadanjima u mogući preokret. Trofej tako putuje u Dubrovnik.

Najefikasnija kod Šibenčanki bila je Dujić s 22 koša, Washington je dodala 16. Dubrovkinje je predvodila Ana Vrsaljko s čak 28 koševa.