OBJAVA: 03.08.2014, 22:34h   •   IZMJENA: 03.08.2014, 22:34h   komentara   •     ISPIŠI

Bolji od Grka u susretu za 3. mjesto

Šibenski košarkaši Badžim i Slavica s reprezentacijom brončani na Eurobasketu

FIBA Europa Šibenski košarkaši Badžim i Slavica s reprezentacijom brončani na Eurobasketu
03.08.2014, 22:34h

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija, čiji su članovi i Roko Badžim, igrač GKK Šibenika i Nik Slavica, trenutno član Cibone, osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu koje se igra u Turskoj.

U susretu za 3. mjesto mladi su hrvatski košarkaši pobijedili Grčku rezultatom 75:71. Badžim, koji je zapravo i godinu dana mlađi od gotovo svih igrača u reprezentaciji, u finalnom susretu nije ulazio u igru, dok je Slavica, inače sin nekadašnjeg košarkaša Šibenke Nenada Slavice, u zadnjem susretu na turniru postigao 7 koševa.

Momčad Ante Nazora do trećeg su mjesta vodili Mazalin i Arapović s po 24 koša, odnosno Bender s 14 koševa.

Zlatna medalja pripala je domaćinima Turcima koji su u finalu pobijedili Srbiju.