OBJAVA: 03.03.2020, 06:37h   •   IZMJENA: 03.03.2020, 06:37h   komentara   •     ISPIŠI

Odlična utakmica Dželalijine momčadi

Facebook Šibenka Šibensko slavlje na Gripama: Vladović, Vuko, Vraneš i Nakić vodili do velike pobjede
03.03.2020, 06:37h

Dugo se ove sezone čekalo na jednu pobjedu GKK Šibenke nad jednim od najjačih hrvatskih klubova, sudionika ABA lige (doduše ABA 2 lige). I stigla je pobjeda ovog ponedjeljka na Gripama, kontra Splita. Slavio je šibenski sastav rezultatom 92:79 uz sjajno odigranu utakmicu.

Vodili su Šibenčani najvećim dijelom utakmicu. Imali su plus sedam u više navrata tijekom prvog poluvremena, ali se Split vraćao. Pa je i na kraju prve i na kraju druge četvrtine bilo gusto, po pola koša prednosti za jedne, odnosno druge.

A u drugom je poluvremenu krenuo još bolje šibenski sastav. Na krilima razigranog Jakova Vladovića, odnosno pod košem nezaustavljivog Ivana Vraneša, ponovno se otišlo u nešto veće vodstvo. Imali su Dželalijini igrači plus osam uoči zadnjih deset minuta igre.

I vrlo mirno susret su priveli kraju, nisu Splićanima dozvolili niti u jednom trenutku da ugroze njihovo vodstvo i pobjedu. Štoviše, svoju su prednost do kraja utakmice povećali i na dvoznamenkasti broj.

Vladović s 24 koša bio je prvo ime šibenskog sastava, a veliki doprinos pobjedi dali su i Vuko i Vraneš koji su postigli po 18 koševa, odnosno Nakić s 11 koševa.

U sljedećem kolu na Baldekin stiže sinjski Alkar (subota, 20 h).

Split – GKK Šibenka 79:92 (21:22, 21:20, 20:28, 17:22)