OBJAVA: 27.01.2017, 20:15h   •   IZMJENA: 27.01.2017, 20:32h   komentara   •     ISPIŠI

Igrači slavili s navijačima

Milan Balaban Slavlje na Baldekinu je počelo i trajat će dugo u noć: GKK Šibenik matirao Zadrane
27.01.2017, 20:15h

Dugo je trajalo slavlje igrača i navijača GKK Šibenika poslije važne i zaslužene pobjede nad Zadranima na parketu Baldekina. U ne odveć efikasnoj utakmici domaćini su, na krilima odlične podrške s tribina tijekom čitave utakmice, slavili sa 64:53. A slavlje koje je počelo na terenu, nema sumnje, trajat će do dugo u noć.

Gosti bolje ulaze u utakmicu, otvaraju je vodstvom od 7:0 poslije 117 sekundi igre pa je Anzulović već tada prisiljen na prvi time-out. Poslije namjernog prekršaja Baraća, Ivanov postiže prve šibenske koševe. A upravo je Ivanov bio jedini raspoloženi domaći igrač u prvoj četvrtini. Od 12 postignutih koševa zabio je deset (dva je dodao Halilović). Nije dalekometni šut služio domaćine za razliku od Plantakove momčadi. Osim niskog postotka šuta imao je Šibenik i izgubljenih lopti i rezultat toga je zaostatak na kraju prve četvrtine (12:19).

U 13. minuti domaćini su prvi put poveli: krenuo je konačno i vanjski šut, prvo Pandurić, a potom i Turkilymaz i na semaforu svijetli 21:20. Do 17. minute upale su još dvije trice, Badžima i ponovno Turkyilmaza i Šibenčani su došli do vodstva od sedam koševa (30:23). Imaju i plus devet u pretposljednjoj minuti (35:26), ali s dvije trice Zadrani su smanjili svoj zaostatak na samo minus tri (35:32).

U trećoj četvrtini  palo je samo 18 koševa. Toliko su ukupno zabile obje momčadi. Domaćini su bili u vodstvu sve do pred kraj četvrtine kad je Zadar, poslije slobodnih bacanja Vladovića, poveo s 42:41. No, uoči deset zadnjih minuta igre prednost je ipak bila na domaćoj strani, za 43:42 zabio je Pandurić.

Došlo je tada do i do kratkog zastoja u utakmici. Navijačka pjesma izazvala je zamalo i daleko veće probleme.

Iznimno neefikasno nastavilo se i u zadnjoj dionici igre. Koševi su padali rijetko, minimalna prednost bila je na strani jednih, pa drugih. A u posljednje četiri minute GKK Šibenik ušao je s vodstvom od 50:46. Važnu dionicu u tim je trenucima odradio Siriščević, pogodio je dvicu, a potom i tricu za 53:46 tri minute prije kraja.

Nisu Zadrani imali rješenja ni dobrog postotka šuta niti u zadnjoj dionici igre (šest koševa u osam minuta igre). Doduše, ni onaj šibenski nije bio na puno većoj razini, no, ipak dovoljno većoj da odnesu konačnu pobjedu. Na kraju još puno uvjerljiviji je konačni rezultat nego što je bila čitava utakmica. Kad je Halilović zakucao za 58:48 1:11 prije kraja bilo je i definitivno jasno da se sprema šibenska fešta.

Veliko šibensko srce još se jednom pokazalo. I kad njihovo najjače oružje, šut, nije bio na nivou na kojem je inače, smogli su domaći igrači snage i upisali vjerojatno i najdražu pobjedu. Pjevalo se dugo na terenu, zajedno s navijačima. Potpuno zasluženo.

GKK ŠIBENIK – ZADAR 64:53 (12:19, 23:13, 8:10, 21:11)