OBJAVA: 30.01.2016, 18:52h   •   IZMJENA: 30.01.2016, 18:52h   komentara   •     ISPIŠI

Neizvjesna završnica ponovno otišla na stranu GKK Šibenika

Slavlje u Kaštelima: Ivan Blaće poveo svoje prema jubilarnoj desetoj pobjedi

Facebook Slavlje u Kaštelima: Ivan Blaće poveo svoje prema jubilarnoj desetoj pobjedi
30.01.2016, 18:52h

Ivan Blaće pretvorio se u junaka GKK Šibenika u prvenstvenoj utakmici u Kaštelima. Odveo je svoju momčad prema jubilarnoj desetoj pobjedi s kojom su potvrdili kako sigurno plove prema Ligi za prvaka i ove godine. A od 16 postignutih koševa čak 12 Blaće je postigao u zadnjoj četvrtini kad se lomio rezultat.

Na prvu veću prednost, 16:9, Šarinova se momčad odvojila u sedmoj minuti i to zahvaljujući i ovog puta odličnom Badžimu. Zabio je dvije trice, poentirao i za dva i prisilio domaćeg trenera da time-outom pokuša zaustaviti bijeg Šibenčana. Bilo je i plus osam, ali do kraja prve četvrtine Kaštelani su, predvođeni Acom Mandićem, smanjili na samo minus dva (18:20).

I u drugoj četvrtini Mandić je neriješiva zagonetka za Šibenčane. U 14. minuti već je bio na 15 postignutih koševa, donio je svojoj momčadi i vodstvo od 26:24. Samo četiri koša postigao je Šibenik u šest minuta druge četvrtine, pa je domaća momčad otišla na plus šest – 30:24. A gotovo identičnu prednost, 37:32, domaćini su imali i na poluvremenu.

Kaštela u prvoj polovici treće četvrtine održavaju svoju prednost, a najvećih +11 (48:37) imaju polovicom četvrtine. A uoči deset posljednjih minuta imali su vodstvo od pet koševa razlike nakon što je Španja pogodio tricu – 52:47.

Serijom 7:0 Šibenčani otvaraju zadnju dionicu igre i ponovno, nakon duže vremena, preuzimaju vodstvo – 54:52. Rašetina je za kratko vratio prednost na stranu svoje momčadi, no, Blaće i Petani odmah su vratili prednost na stranu Šarinove momčadi. I ova je utakmice šibenske momčadi ponovno donijela neizvjesnu završnicu.

Dalekometni šut služi narančaste u završnici utakmice. Zabija prvo Badžim, a potom i Blaće za 63:67 minutu prije kraja utakmice. Do kraja utakmice zabio je ponovno Blaće za potvrdu pobjede. S 12 koševa u tim trenucima pretvorio se u čovjeka odluke.

Sa 16 koševa Blaće je bio i najefikasniji u novoj pobjedi šibenske momčadi, po 15 koševa dodali su Badžim i Petani.

Kažimo i kako je Šarin u ovoj utakmici bio bez Krajine i Vrkića, odnosno koristio je samo osam igrača.

KAŠTELA – GKK ŠIBENIK  63:69 (18:20, 19:12, 15:15, 9:22)
KAŠTELA: Jukić, Junaković 12, Rašetina 5, Mileta, Blažević 1, Jurjević, Madunić 4, Došen 7, Galić, Mandić 21, Karanušić, Režić 13.
GKK ŠIBENIK: Radovčić, Šarić, Andabaka, Badžim 15, Bašić 10, Blaće 16, Vukičević, Paić, Španja 6, Diamantakos 7, Petani 15.