Pleadin najefikasniji

Splićani se revanširali: Visok poraz GKK Šibenke na Gripama, ozljeda Paića

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   04.02.2022 u 21:47

Valerio Baranović/ŠibenikIN/arhiva
Košarkaši GKK Šibenke poraženi su sa 100:71 na Gripama od ABA ligaša Splita u prvenstvenoj utakmici HT Premijer lige.

Opravdali su domaćini status favorita i već u ranoj fazi usmjerili su susret u svoju korist. Revanširali su se tako za poraz u nedavnoj prvenstvenoj utakmici istih protivnika na Baldekinu.

Na krilima raspoloženog Runjića Splićani su imali plus 12 na isteku prve četvrtine, odnosno +21 na poluvremenu.

Vrlo dominantno odradio je Subotićev sastav i treću dionicu, da bi tek u onoj posljednjoj malo 'pustili gas', pa su Šibenčani uspjeli malo smanjiti zaostatak.

Najbolji je u šibenskim redovima bio Pleadin s 18 postignutih koševa. Vrijedi izdvojiti i ozljedu Pave Paića.

Split – GKK Šibenka 100:71 (29:17, 20:11, 31:14, 20:29).
Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 250.
Suci: Leo Roglić (Split), Jelena Tomić i Hrvoje Muhvić (oboje iz Zagreba).
Split: Kedžo (4), Runjić (26), Žganec (5), Vuko (10), Čampara (6), Perkušić (2), Šiško (2), Bajo (8), Kovačevič (20), Jones, Shorter (12), Barič (5). Trener: Srđan Subotić.
GKK Šibenka: Arslanagić (8), Klarin (4), Rebić (14), Živković, Gulin (7), Bašić, Grgurica, Solomun (9), Antić (2), Jambrović (3), Pleadin (18), Paić (6). Trener: Damir Milačić.