FERbasket liga u Zagrebu

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio u drugom kolu FER lige protiv ekipe JSK

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   01.12.2021 u 12:57

SKK Šibenik slavio je sa 56-44.

Iako se činilo kako bi šibenske studente mogao čekati težak tjedan zbog izostanaka stožernih igrača, ponajviše zbog zdravstvenih razloga, osmero igrača koji su se pojavili na zagrebačkom Velesajmu izvrsnom su obranom uspjeli dovesti "narančaste" do prve pobjede.

Već u prvoj četvrtini dalo se naslutiti kako će ova utakmica izgledati. Visok obrambeni intenzitet i mnoštvo faulova nisu davali klubovima vrijeme za pronalazak napadačkog ritma pa je tako prva četvrtina završena s "rukometnih" 7-7.

Odmah na početku druge četvrtine Šibenčani počinju s naletom te odlaze na +8, no JSK s par dobrih napada zaostatak do poluvremena smanjuje na četiri razlike.

Šibenski studenti držali su vodstvo između četiri i osam poena većim dijelom utakmice. U drugoj i trećoj četvrtini među najzaslužnijima je za to bio Lovro Mrdeža koji je naposljetku utakmicu završio s 11 poena, a susret su u najbitnijim trenutcima u zadnjoj dionici prelomili Josip Marin te povratnik Luka Skorić. Marin je s tricom i izvrsnom dugom dvicom zakucao protivnike, a Skorić je prodorima izluđivao bekove JSK-a te stalno završavao na liniji slobodnih bacanja kojih je na kraju utakmice zabio 7 (od šutiranih 11).

Najbolji strijelac bio je Marin s 18 poena, Mrdeža je zabio 11, a Skorić devet.

SKK Šibenik: Marin 18, Mrdeža 11, Skorić 9, Roman 8, Pancirov P. 6, Pancirov L. 3, Lučev 1, Kulušić.