NBA pregled

Sunsi protiv Nuggetsa poveli 2-0 u seriji: Šarić zabio osam koševa

Košarka   |   Autor: HINA   |   10.06.2021 u 08:33

HINA/EPA
Phoenix Suns Darija Šarića su sinoć lako u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije sa 123-98 svladali Denver Nuggetse i poveli 2-0 u seriji.

Chris Paul je zabio 17 koševa i podijelio 15 asistencija za Phoenix koji je pobijedio u Pet utakmica postsezone zaredom. Devin Booker je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 18 koševa i 10 skokova, a Dario Šarić je odigrao 16:15 minuta i uz šut iz igre 3/6 (za trice 2/3) ubacio osam koševa pridodavši tome četiri skoka i jednu asistenciju.

Kod Denvera je novopečeni MVP lige Nikola Jokić zabio 24 koša uz 13 skokova i šest asistencija iako je cijelu zadnju četvrtinu proveo na klupi.

Treća utakmica se igra u petak u Denveru.

Phoenix je na poluvremenu vodio 52-42, a onda je u prve dvije minute treće četvrtine napravio seriju 10-1 i povećao vodstvo na 19 koševa. Do kraja treće četvtine Phoenix je vodio i sa 22 koša i Denver mu se ni jednom do kraja utakmice nije približio.