OBJAVA: 20.09.2020, 19:12h   •   IZMJENA: 20.09.2020, 19:12h   komentara   •     ISPIŠI

Ulazak u utakmicu s 0:15

Težak poraz GKK Šibenka na startu sezone: Zadar ih 'zaledio' na -40

HINA Težak poraz GKK Šibenka na startu sezone: Zadar ih 'zaledio' na -40
20.09.2020, 19:12h

U prvom kolu nove sezone HT Premijer lige košarkaši GKK Šibenke doživjeli su iznimno visok poraz. Zadar ih je na Višnjiku 'zaledio' na čak -40.

Da se Šibenčani nemaju čemu nadati u dvorani Krešimira Ćosića postalo je jasno odmah na početku utakmice. Domaćini su u susret ušli vodstvom od 15:0 za manje od tri minute igre. Ivan Vraneš jedini je u tim trenucima koliko toliko parirao klubu iz svog rodnog grada.

Nakon 18 na kraju prve četvrtine (18:10), Šibenčani su se za kratko vratili na -11, no, momčad Veljka Mršića vrlo je brzo ponovno odjurila na još veću prednost. +28 (52:24) imali su nakon 20 minuta igre.

Malo je toga polazilo za rukom Šibenčanima. Rotirao je domaći trener igrače, odmarao i one najbolje, no, rezultat nije patio niti u jednom trenutku. Dapače, u nastavku je bio i na 40 koševa, koliko je bilo i na kraju utakmice.

Šibenka je igrala bez Amerikanca Freemana, a Zadar bez Junakovića i bez dvojice svojih stranaca.

Zadar – GKK Šibenka 92:52 (28:10, 24:14, 13:13, 27:15)
ZADAR: Paponja 9, D. Planinić 14, Palokaj 14, Brala 4, Vuković 6, Bursać 11, Worku 3, Mavra 7, Galloway 11, J.Planinić 3, Gilbert 10. Trener: Veljko Mršić.
GKK ŠIBENKA: Vraneš 18, Šarić, Živković, Gulin 5, Bašić 14, Solomun 2, Miković 4, Pleadin 2, Vlaić, Širko 7, Jurković, Andabaka. Trener: Dženan Rahimić.