Zaigrale sve igračice

Težak poraz košarkašica Šibenika kod KAŽL-a na startu prvenstva

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.10.2022 u 02:06

HKS TV
U 1. kolu košarkaške Premijer ženske lige košarkašice Šibenika uvjerljivo su poražene u Splitu od domaće Košarkaške akademije Žana Lelas sa 76:41 (27:7, 14:13, 15:14, 20:7). Kod Splićanki najviše koševa dale su Johnson Atkins i Miše, po 16, kod Šibenika Johnson jedina dvoznamenkasta sa 15.

Ekipa KAŽL-a jedna je od 5 favorita lige, a razlika u kvaliteti vidjela se od početka. Makar igra domaćina i nije bila sjajna, naročito u organizaciji igre, njihova fizička snaga u obrani prisiljavale je igračice Šibenika da napade uglavnom rješavaju pokušajima iz daljine. Prvih 7 pokušaja za tricu Šibenčanke su promašile i u 12. minuti svijetlilo je veoma zabrinjavajućih 31:7, koji su nagovještavali mogućnost poraza od preko 50 ili 60 razlike. Šibenik je ostao pri istom stilu igre, potpuno odsječen od protivničkog koša, no tada je krenuo šut; sestre Milković, Šarić i Johnson daju svaka po jednu tricu. Te 4 trice i jedno slobodno bili su svi poeni naših u drugoj četvrtini; u cijelom prvom poluvremenu Šibenik je samo dvaput ubacio za 2 poena, sve ostalo bile su trice i slobodna bacanja. Bolji šut i obrana omogućili su da se izbjegne rezultatska katastrofa iz prve četvrtine, rezultat na odmoru bio je 41:20.

U drugom poluvremenu ravnopravna igra do 31. minute, tada KAŽL radi novu veliku seriju 14:0, narančaste nisu upisale poene skoro 8 minuta, što se prekida tricom Baban na 1:45 do kraja. Uslijedio je miran kraj za konačnih 76:41. Jedini plus na kraju je što su priliku zaigrati dobile sve igračice, od toga čak njih osam značajniju minutažu. Ipak, Johnson i Baban morale su biti u igri više od 30 minuta, Johnson skoro 35.

KAŽL: Grizelj 3, Miše 16, Ljubić 7, Pirjak 3, Rimac, Johnson Atkins 16, Jakelić, Davis 7, Sokanović 2, Ljubos 7, Dominović, Božan 15
ŠIBENIK: Johnson 15, Baban 8, Dobrić 2, J. Milković 4, Šuperba, Čala, Dragović, Branisavljević, L. Milković 9, Šarić 3, Čerkaska

Raspored Šibeniku na početku donosi samo teške protivnike, sljedeći vikend na Baldekinu gostuje P. Požega.