OBJAVA: 21.01.2017, 20:48h   •   IZMJENA: 21.01.2017, 20:48h   komentara   •     ISPIŠI

U petak Zadar na Baldekinu

Teže od očekivanog GKK Šibenik slavio nad sinjskim Alkarom

I. B. Teže od očekivanog GKK Šibenik slavio nad sinjskim Alkarom
21.01.2017, 20:48h

Košarkaši GKK Šibenik upisali su još jednu prvenstvenu pobjedu. Doduše, teže od očekivanog. Na Baldekinu su sa 78:70 pobijedili sinjski Alkar.

Šest uvodnih minuta proteklo je u izjednačenoj igri, a onda su se Šibenčani u završnici prve četvrtine odvojili na devet koševa prednosti – 24:15.

Već u 13. minuti zabili su domaći košarkaši duplo više koševa nego Sinjani – 32:16, a na polovici te dionice igre imaju i okruglih +20 (42:22). No, do kraja četvrtine Anzulovićev sastav postiže samo dva koša, pa gosti uspijevaju prepoloviti zaostatak – 44:34.

Dobra igra Sinjana nastavlja se i u drugom poluvremenu. Približavaju se na samo minus jedan (49:48). Siriščević, Radovčić, Turkyilmaz ne dozvoljavaju im tada da preuzmu vodstvo. No, uporni Sinjani ipak su poveli, 56:55. Bilo je to kratkog vijeka: Petani i Pandurić zabijaju trice i vraćaju vodstvo na šibensku stranu.

Rezultatom 62:57 ulazi se u četvrtu četvrtinu. Pet minuta vodila se izjednačena borba, a onda se ukazao Roko Badžim koji je uz pomoć Siriščevića i Turkyilmaza odveo svoju momčad prema pobjedi.

S 21 postignutim košem Siriščević je bio najefikasniji u šibenskim redovima, 11 je dodao Badžim.

Već u petak košarkaše GKK Šibenika na Baldekinu čeka utakmica protiv Zadra.

GKK ŠIBENIK – ALKAR 78:70 (24:15, 20:19, 18:23, 16:13)
GKK ŠIBENIK: Radovčić 9, Šarić 3, Badžim 11, Nakić, Bašić 3, Pandurić 5, Turkyilmaz 9, Paić 2, Ivanov, Petani 9, Siriščević 21, Halilović 6. Trener: Vladimir Anzulović.
ALKAR: Boban 13, Svalina 8, Modrić, Dominović 7, Žuljević, Vrkić 10, Gaurina 17, Župić, Šarac 2, H. Vučić 10, K. Vučić 3. Trener: Damir Milačić.