I dalje bez Paića

Trener Šibenke Milačić pred susjedski derbi: 'Spremamo se za utakmice sa 8 igrača'

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   08.03.2023 u 14:06

Arhiva/ŠibenikIN
Regularni dio košarkaške HT Premijer lige završava ovog tjedna, a Šibenku u zadnjem kolu čeka gostovanje kod Zadra (sutra u Višnjiku od 18 sati). Šibenski košarkaši ove su sezone protiv jake ekipe iz susjedne županije već napravili čudo na Baldekinu (77:76 zakucavanjem Jambrovića u posljednjim trenucima), no u gostima će im, po tradiciji, biti znatno teže: Šibenka je, naime, posljednji put pobijedila Zadra u Zadru 12. travnja 1997., dakle prije skoro punih 26 godina.

- Nakon nedjelje čeka nas još jedan ABA-ligaš, četvrtak i Zadar u Zadru. U ovim okolnostima u kojima se trenutno nalazimo, gdje smo bez Paića i gdje Jambrović i Kakar nakon bolesti tek polako ulaze u trening, pokušavamo se praktički sa osam igrača spremati za svaku utakmicu, što je jako teško, a pogotovo kada se igra protiv ABA-ligaša koji su trenutno u vrhunskoj formi.

Zadar je odlična ekipa, pogledao sam utakmicu koju su odigrali sa Budućnosti u Podgorici, gdje su u prvih 15 minuta pružili jednu vrhunsku košarku u kojoj su dominirali protiv jedne takve ekipe s tako velikim budžetom i to je ono na što ćemo mi morati obratiti pažnju, da im ne dopustimo, barem kroz prve dvije četvrtine, da se lako odvoje na jednu osjetnu razliku i utakmicu onda kroz treću i četvrtu četvrtinu privedu kraju. Pogledao sam uživo utakmicu koju su odigrali s Alkarom i vidio sam neke stvari, pokušat ćemo se adaptirati na njihovu igru praktički sa pet igrača, gdje igraju bez playmakera i gdje se sve preuzima.

Mi ćemo Split i Zadar iskoristiti za pripremu za početak Lige za prvaka, gdje ćemo, kada se ekipiramo i kada ulovimo kontinuitet treninga, pokušati „zapapriti“ nekom u ovim okolnostima u kojima trenutno jesmo. Zadar je definitivno favorit, a mi ćemo im pokušati ovaj četvrtak napraviti nemirnim - najavio je susjedski derbi trener Šibenke Damir Milačić.

- Čeka nas teška utakmica protiv jake ABA-ligaške ekipe Zadra. Nakon našeg poraza od Splita, na nama je da damo sve od sebe da se iskupimo navijačima na način da u utakmicu uđemo čvrsto i koncentrirano. Ako ćemo pratiti dogovore iz svlačionice, nadam se da možemo ponovno iznenaditi Zadra - optimističan je bio šibenski igrač Luka Skorić.

Podsjetimo, Cibona, Zadar, Split i Cedevita Junior dijele prvu poziciju sa omjerom 17-4, dok je Šibenka zasad čvrsto na petoj poziciji sa 13-8, odnosno 2 pobjede ispred Furnir Dubrave. Tih 6 ekipa će nakon ovog posljednjeg kola regularnog dijela igrati Ligu za prvaka i hvatati što bolju poziciju pred doigravanje.