Bez uzbuđenja

Utakmica Cibone i Šibenke jednosmjerna ulica od početka do kraja

Košarka   |   Autor: G.M.   |   20.03.2023 u 21:23

Marin Sušić
U 23. kolu HT Premijer lige, odnosno 1. kolu Lige za prvaka, košarkaši Cibone svladali su Šibenku rezultatom 84:48 (20:8, 25:17, 19:12, 20:11). Nakon dugo vremena Šibenka je u sastavu imala 12 igrača, a debi je imao i centar Matej Perković.

Nakon jedva dvije minute igre, Cibona je već imala prednost 9:0. Šibenka je prvu četvrtinu imala katastrofalan šut (za dvicu 0 od 5, za tricu 2 od 11), ne zabivši tako nijedan šut za dva u prvih 10 minuta. No budući da je i Cibona imala razdoblje od tri minute bez poena, tricama Brocića i Kakara (jedinim poenima iz igre u tom periodu) Šibenčani su se rezultatski primakli. Cibona i bez velike igre do kraja četvrtine opet vraća veliku prednost (20:8). Ne računajući bacanja Mazalina, jedini strijelci za domaće tad su bili Smajlagić, Kapusta i Perasović, pogađajući isključivo iz blizine.

Drugu četvrtinu tricom je otvorio Klarin za 20:11, no onda Baković i Vuković opet odvode Zagrepčane na veću razliku, 30:14. Cibona ulazi u novi period bez poena i sa tri pogođena bacanja Klarin još drži Šibenku na zadovoljavajućih 30:19. I dalje se orijentirajući gotovo isključivo na šut za dva, Cibona je krajem poluvremena otišla na plus 20, a konačnih 45:25 postignuto je nakon što je u zadnjem gostujućem napadu Brocić u šest sekundi stigao promašiti i još napraviti nepotreban faul u posljednjem trenutku prije zvuka sirene.

Već riješenu utakmicu dovršila je serija 9:0 domaćih sredinom treće četvrtine. Na kraju treće četvrtine bilo je 64:37, a onda početkom četvrte nova serija 8:0, tako da je do kraja ostalo jedino još pitanje hoće li biti i minus 40. Na minutu i 19 sekundi do kraja Cibona je došla do 82:43, no do kraja su Šibenčani malo smanjili, na konačnih 84:48.

Kraj svih problema koje domaći imaju te bez ičega posebno prezentiranog na terenu, Cibona je utakmicu odradila s lakoćom, a šut Zagrepčana za dvicu 26 od 36 dovoljno govori o dominaciji pod košem.

Novi težak izazov za Šibenku slijedi u nedjelju, kada na Baldekin dolazi Zadar.

KC Dražen Petrović, Zagreb, gledatelja 250, suci Peić, Tomić, Šverko
CIBONA: Perasović 15, Smajlagić 6, Mazalin 4, Kapusta 14, Bundović, Vuković 11, Radovčić 4, Frančešević 4, Majcunić 10, Baković 9, Ljubičić 7, trener Josip Sesar
ŠIBENKA: Skorić 2, Kakar 6, Howard 4, Brocić 10, Perković 6, Bobek, Klarin 11, Pleadin 6, Antić 1, Jambrović 2, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić