OBJAVA: 22.11.2019, 20:30h   •   IZMJENA: 22.11.2019, 20:30h   komentara   •     ISPIŠI

Trenutni skor 5:4

Facebook Šibenka Uzbudljiv dalmatinski derbi na Baldekinu: GKK Šibenki u završnici poraz od Splita
22.11.2019, 20:30h

Nakon pobjede nad Dubravom u Vukovaru, košarkaši GKK Šibenke nisu uspjeli doći do još jednog trijumfa. Na Baldekinu ih je u uzbudljivoj i do samog kraja neizvjesnoj utakmici pobijedio Split i to rezultatom 79:71.

I u drugom dalmatinskom derbiju nije bilo bodova za košarkaše GKK Šibenke. Nakon Zadra, bodove s Baldekina odnio je i Split.

Gosti su bolje otvorili susret. Poveli su s 15:4, ali već do kraja četvrtine momčad Edija Dželalije vratila se u utakmicu (20:21). Najzaslužniji za to je raspoloženi Toni Nakić, najefikasniji igrač u uvodnom dijelu utakmice.

Splićani su na otvaranju druge četvrtine neko vrijeme bili bez koša, pa su domaći igrači odvojili se na nešto veću prednost. Imali su plus šest, ali nije to dugo trajalo. Gosti su brzo došli do egala, pa i minimalnog vodstva, ali se rezultatom 39:39 ušlo u drugo poluvrijeme.

U trećoj četvrtini niti jedna momčad nije se uspjela nešto više odvojiti. Garantiralo je to neizvjesnu završnicu u zadnjoj dionici igre.

Vodila se velika bitka pod koševima za pobjedu. Na kraju su više smirenosti i koncentracije imali Splićani koji su u posljednjoj minuti osigurali pobjedu.

Nakić s 18, Bašić s 13 i Vuko s 12 koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima. Splićane su predvodili Perković, Marčinković, Gabrić i Bajo.

U sljedećem kolu košarkaši GKK Šibenke igraju protiv sinjskog Alkara.