Bez dva važna igrača

Velika pobjeda GKK Šibenke na Baldekinu: 'Pao' Split za drugo slavlje u sezoni

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.11.2021 u 21:02

Valerio Baranović/ŠibenikIN/arhiva
Momčad Damira Milačića ostvarila je veliku pobjedu na Baldekinu. Splićani, koji su do sada imali samo jedan poraz u prvenstvu, drugi su put 'poklekli' u šibenskom hramu košarke. Bez Paića i Pleadina Šibenčani su slavili rezultatom 83:72.

Šest koševa prednosti gostujuća momčad imala je na kraju prve dionice igre. Ali do poluvremena prednost je bila na suprotnoj strani.

Sjajan je u tom razdoblju igre, prvom poluvremenu, bio Bruno Solomun koji je postigao čak 18 koševa. Bila je to njegova najbolja igra u šibenskom dresu. Ogroman je doprinos u drugom poluvremenu bio i Bruna Rebića, nekadašnjeg igrača Splita, ali i Kujundžića.

Održavali su domaći košarkaši svoje vodstvo i u drugom poluvremenu. Splićani su se približili na najviše minus sedam, no, pravog odgovora na raspoloženi šibenski sastav nisu imali.

Do druge prvenstvene pobjede Šibenčane su vodili Rebić s 19, Solomun s 18 i Kujundžić sa 17 postignutih koševa.

- Velika je ovo pobjeda koju smo izvojevali bez dva važna igrača, pa momci zaslužuju samo pohvale.  Konačno, težak rad nam se isplatio. Moramo i dalje biti marljivi i ponizni te u svaku utakmicu ulaziti gladni pobjede kao protiv Splita – kazao je Damir Milačić, trener GKK Šibenke.

GKK Šibenka - Split 83:72 (19:25,23:16, 19:18, 22:13)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 100.
Suci: Alfred Jovović, Branimir Galić, Mladen Vukojević.
GKK Šibenka: Kujundžić (17), Arslanagić (11), Rebić (19), Živković, Gulin (8), Bašić (3), Grgurica, Solomun (18), Antić (2), Jambrović (5). Trener: Damir Milačić.
Split: Perković (4), Kedžo (2), Runjić (2), Žganec (8), Ukić (21), Vuko (8), Čampara (3), Bajo (14), Mclean (8), Barič (2). Trener: Srđan Subotić.