OBJAVA: 31.10.2019, 21:50h   •   IZMJENA: 31.10.2019, 21:50h   komentara   •     ISPIŠI

Domaćini očekivano slavili

Visok poraz GKK Šibenke u Draženovu domu kod Cibone

Milan Balaban/arhiva Visok poraz GKK Šibenke u Draženovu domu kod Cibone
31.10.2019, 21:50h

Košarkaši GKK Šibenke u šestom su kolu HT Premijer lige doživjeli poraz kod aktualnog prvaka Cibone. Domaćin je slavio s visokih 111:77.

Domaćini su poveli sa 7:0, a Primorac i Vladović poentiraju potom za Šibenčane. Kad su Zagrepčani u nizu zabili dvije trice za 15:6, Jurić zove prvi time-out. Velićev sastav stiže i do dvoznamenkastog vodstva, a s dvije trice brzo im prednost spušta Toni Nakić. Već tada Jurić je u igru uveo mladog T. Ivišića, kontra Prkačina u redovima zagrebačkog sastava. Čak 29 koševa primili su Šibenčani u prvih deset minuta igre. Skok je bio debelo na strani Cibone (12:4) i to je jedan od razloga dvoznamenkaste prednosti na kraju prve četvrtine (29:18).

U svojim osam minuta na parketu, na kraju prve i početku druge četvrtine, Ivišić je postigao četiri koša, a imao je i dvije asistencije. Cibona je svoje vodstvo, dvoznamenkasto, održavala i u drugom dijelu, a u 16. minuti imaju i do tada najvećih +16 (44:28). Raste prednost i dalje, nakon što Šibenčani neko vrijeme ne uspijevaju postići koš. Imali su i +22, potom Cobb zabija tricu, a s +23 (55:32) domaćina otišlo se na poluvrijeme.

Run and gun košarka igrala se u trećoj četvrtini. Obrana kao da nije bilo, padali su stalno koševi i na jednoj i na drugoj strani. Dovoljno o tome svjedoči rezultat četvrtine – 28:26. Imali su Zagrepčani i vodstvo preko 30 koševa razlike, a u zadnju su dionicu igre ušli s +25 (83:58).

Efikasni su igrači Cibone bili i u četvrtoj četvrtini, a Šibenčane je s 11 koševa u drugom dijelu predvodio kapetan Bašić.

Kod GKK Šibenke najefikasniji su bili Vuko s 13, te Bašić i Vladović s po 11 koševa.

U sljedećem kolu momčad Mira Jurića igra protiv Zadra.

CIBONA – GKK ŠIBENKA 111:77 (29:18, 26:14, 28:26, 28:19)