Bolji od Raiffeisen Flyers Welsa

Vrlo brzo slomljen otpor Austrijanaca: GKK Šibenka stigla do prve europske pobjede u sezoni

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.10.2021 u 20:28

Valerio Baranović/ŠibenikIN/arhiva
Košarkaši GKK Šibenke stigli su do prve pobjede u Alpe Adria Kupu. U drugom kolu tog europskog natjecanja na svom su Baldekinu sa 104:81 pobijedili austrijski Raiffeisen Flyers Wels.

Poveli su Šibenčani s 10:1, a već do kraja četvrtine momčad Damira Milačića ubacila je 27 koševa. Imali su vodstvo od 13 koševa razlike.

Do poluvremena to je vodstvo gotovo udvostručeno. Šibenčani su zabili 51 koš u 20 minuta igre, a primili 26.

Još efikasniji domaći su igrači bili u trećoj dionici igre. Postigli su 34 koša i odjurili do najveće prednosti na utakmici.

Završnica je bila rutinsko odrađivanje posla. Priliku su dobili i svi mladi igrači s klupe, pa su Austrijanci malo uspjeli smanjiti konačni zaostatak.

Jambrović sa 17 i Rebić sa 16 koševa bili su najefikasniji u šibenskim redovima.

GKK Šibenka - Raiffeisen Flyers Wels 104:81 (27:14, 24:12, 34:26, 19:29)
Šibenik, dvorana na Baldekinu. Gledatelja 50.
Suci: Domen Krajnc, Nace Mohorič, Andraž Rebevšek.
GKK Šibenka: Kujundžić (5), Arslanagić (9), Rebić (16), Živković (2), Gulin (6), Bašić (12), Grgurica (2), Solomun (13), Antić (10), Jambrović (17), Pleadin (3), Paić (9).
Wels: Razdevšek (21), Lamešić (5), Tepić (3), Anđelković, Orf (21), Gatterbauer, Jakupović (8), Delaney (15), von Fintel (8).