Zabok slavio na Baldekinu

Zadnje tri i pol minute GKK Šibenka ostala bez koševa, na kraju doživjeli novi poraz

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   02.10.2021 u 21:24

Sibenka.hr
Košarkaši GKK Šibenke i dalje su bez pobjede u ovoj sezoni. Na svom su Baldekinu doživjeli još jedan poraz, treći ukupno u HT Premijer ligi. Gotovo pune tri i pol minute na samom kraju utakmice momčad Damira Milačića ostala je bez postignutog koša, što je Zabok znao iskoristiti i na kraju upisati pobjedu rezultatom 81:75.

Četiri utakmice, četiri poraza. Tri u domaćem prvenstvu, jedan u Alpe Adria Cupu. Skor je to košarkaša GKK Šibenke na startu sezone.

Zadnji poraz doživjeli su ove subote na svom terenu od momčadi iz Zagorja. Gosti su bolje ušli u utakmicu, poveli su osam koševa razlike, ali do kraja četvrtine Šibenčani su smanjili na samo pola koša zaostatka.

Ali i u drugoj četvrtini prednost je na strani gostiju. Nakon izlaska iz svlačionice zaigrali su domaćini bolje, poveli su i šest koševa razlike, no, skupo ih je koštala neefikasnost u završnici utakmice.

Tri minute i 20 sekundi prije kraja utakmice Milačićev je sastav imao vodstvo od 75:71. I nevjerojatno, od tada do kraja utakmice nisu uspjeli postići niti jedan koš! Znali su to kazniti gosti koji su zabili deset koševa i uzeli ono što im se na Baldekinu ponudilo.

GKK Šibenka - Zabok 75:81 (15:16,21:22, 25:17, 14:26)
Šibenik, dvorana na Baldekinu. Gledatelja 100.
Suci: Leo Roglić, Roko Hordov, Frane Mjeda.
GKK Šibenka: Arslanagić (17), Rebić (7), Živković, Gulin (11), Bašić (3), Grgurica, Solomun (2), Antić, Jambrović (15), Pleadin (5), Paić (15).
Zabok: Martinko, Krajinović, Levanić- Kutni (11), Buljević (11), Brocić (6), Vručinić (7), Črnjević (22), Budimir (17), Popić (6), Čutuk (1), Antonić, Elčić.