OBJAVA: 26.11.2011, 19:37h   •   IZMJENA: 26.11.2011, 19:37h   komentara   •     ISPIŠI

Hajduk slavio protiv Šibenika

Šibenska dica zamalo do boda

PIŠE Šibenik IN
26.11.2011, 19:37h

Bez pola momčadi, s čak petoricom debitanata Šibenik se dobro nosio s Bijelima. Da nije bilo naivnog drugog gola tko zna što bi bilo...

Šibenik - Hajduk 1:2

ŠIBENIK - Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 3.000. Sudac:Vlado Svilokos (Sisak).

Strijelci: 0-1 Lendrić (5), 0-2 Lendrić (45), 1-2 A. Živković (60)

Šibenik nije uspio napraviti mirakul i s praktički drugim sastavom srušiti Hajduka. Naravno, to nitko nije ni očekivao od momčadi u kojoj su zaigrala čak četvorica debitanata u prvih 11, a trojica su još ušla s klupe. Tabula i Kendeš su prvi put osjetili seniorski nogomet, a Španji je ovo bio prvi susret od početka za Narančaste. Iako je nedostajalo iskustva, šibenska dica su pokazala dišpet i srce, i da je bilo malo više snage i iskustva, možda i zrnce sreće, možda bi Tomićeva momčad izbjegla poraz. Lendrić je u 5.minuti iskoristio kiks obrane, i s par metara neometan glavom poentirao iza Slavice. Isti je igrač u 45. povisio na 0:2, i tu je praktički prelomljen susret. Ipak, borbeni šibenski mladići pokazali su zube u nastavku. Kada je još jedan debitant Ante Živković samo pet minuta nakon što je ušao pogodio za 1-2 šibenski zapad je "poludio". Funcuti su zaorili "šibenska dica, šibenska dica". Bio je to dodatni impuls za nove napade ali nije bilo više snage za novi pogodak.

Goran Tomić, trener Šibenika:

"Čestitam mojim igračima, ostavili su srce na terenu. Dali su koliko su mogli, i šteta što nikada nećemo saznati kako bo završila ova utakmica, da smo bili kompletni".

Krašimir Balakov, trener Hajduka:

"Bez obzira igrali mi protiv prve ili druge momčadi ovaj Šibenik je pokazao da ima i dušu i srce. Svaka im čast, i njihovom treneru Tomiću. Nama je najvažnije da smo pobijedili, u jednoj atraktivnoj utakmici."

Ante Živković, igrač Šibenika:

"Sretan sam. Sanjao sam ovaj dan, debi za prvu momčad, još protiv Hajduka, i ktome začinjen pogotkom. Igrali smo srcem, dali smo sve od sebe. Hvala treneru što mi je vjerovao i dao mi priliku"

Susret na Šubićevcu pratilo je oko 3.000 gledatelja. Srećom nije bilo nikakvih nereda, derbi je završio bez navijačkih incidenata.