HNK Šibenik gostuje kod Gorice

'Nastojat ćemo tih 90 minuta zaboraviti na sve, probat se natjecati i izvući nešto'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.12.2021 u 19:31

Facebook HNK Šibenik
Pred nogometašima Šibenika posljednjih je 90 minuta u 2021. godini. Odradit će Šibenčani tu utakmicu u Gorici iako su mislima okrenuti egzistencijalnim, odnosno financijskim problemima. Dogovoreni rokovi za rješavanje dugovanja su 'probijeni', problemi nisu riješeni, a blagdani su pred vratima.

Posljednjih tjedana na Šubićevcu se puno više priča o financijama i dugovanjima, nego o sportskim rezultatima i samim utakmicama. Kako i ne bi, kad kolumbijski vlasnici ne poštuju ni rokove koje su sami postavili. U više navrata obećavali su rješavanje problema, no, svaki put od obećanja nije bilo ništa. Vrijeme prolazi, dugovanja samo rastu, a iako se spominjala mogućnost da momčad neće ni otputovati na zadnju prvenstvenu utakmicu u ovoj godini od toga neće biti ništa.

Momčad je jutros nakon treninga, odnosno posjeta Funcuta koji su ih došli podržati, otputovala za Zagreb. Da im nije lako, posve je jasno. Naglašava to i trener Mario Rosas.

- Istina da je situacija vrlo komplicirana. Ništa se nije riješilo iako je bilo najavljeno da će se ovaj tjedan riješiti. Naravno da se to održava na momčad. Vidjeli ste i u Osijeku. Naravno da nije izlika, ali nakon pet minuta gubili smo 2:0. Međutim, momci normalno treniraju, moram ih pohvaliti, stvarno su profesionalni. Idemo na put, igrat ćemo sutrašnju utakmicu. Nastojat ćemo tih 90 minuta zaboraviti na sve, probat se natjecati i izvući nešto – kaže trener šibenskih nogometaša.

O protivniku naglašava: - Gorica stvarno ima odličnu sezonu, mislim da je to ekipa s odličnim igračima. Prati ih i odličan rezultat, na tome im svaka čast. Istina je da smo izgubili od njih ove sezone, njihov je trener rekao ovu drugu utakmicu koju smo igrali kući da smo zaslužili puno više. Ponavljam, sutra je nova utakmica. Mi ćemo nastojati izvući nešto pozitivno, pripremiti se na najbolji mogući način. Što se tiče situacije u kojoj jesmo, igračima pokušavam reći da na terenu zaborave ostale stvari. Nogomet je igra i da tih 90 minuta nastoje uživati.

Zbog kartona neće biti kapetana Ćurića, Bačelić-Grgić je ozlijeđen, a Sahiti zbog ozljede upitan.

Na pitanje hoće li, s obzirom na okolnosti u kojima se klub nalazi, utakmica u Velikoj Gorici biti i njegova posljednja na Šibenikovoj klupi, Rosas je odgovorio: - Situacija je teška, vidjet ćemo što će se događati u narednim danima. Teško je prognozirati što će biti, što će se dogoditi. Ja osobno ne bih volio da ovo bude moja posljednja utakmica, volio bih se vratiti na početak priprema.

- Goricu vodi naš bivši trener. Naravno da će imati veliki motiv, kao što je imao i zadnje dvije utakmice protiv nas. Mi idemo na pobjedu, svaku utakmicu ćemo dati 100%. Zadnju utakmicu protiv njih smo igrali jako dobro, no, nismo imali sreće i izgubili smo – istaknuo je u najavi Šibenikov vratar Lovre Rogić.

Gorica i Šibenik u Velikoj Gorici igraju ove subote s početkom u 13 sati.