Još jednom bez postignutog gola

'Trica' u Maksimiru: Šibenik poražen na gostovanju kod aktualnog prvaka

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.11.2022 u 19:11

Marko Prpić/Pixsell
Nogometaši Šibenika vraćaju se praznih ruku s Maksimira. Domaćin je opravdao ulogu favorita i slavio s visokih 3:0. Šibenčani su sada na pretposljednjem mjestu na tablici uoči dvije posljednje utakmice u 2022. godini.

Tek što se krenulo s centra Dinamo je umalo došao do prednosti: iz velike udaljenosti opalio je domaći napadač Drmić, uzdrmao se okvir šibenskog gola. Igrala se tek 20. sekunda utakmice. Nova prijetnja stiže u sedmoj minuti: pokušao je Ivanušec iskosa s lijeve strane iznenaditi Rogića, ali kapetan Šibenika nije se dao iznenaditi. Odgovaraju Crni iz Krešimirova grada dvije minute potom: prošao je Kreković po lijevoj strani, ali otišao je previše ukoso pa je Livaković uspio zaustaviti njegov udarac prema golu. Bio je to ujedno i jedini pokušaj šibenske momčadi u prvih 45 minuta.

U desetoj minuti prva je lopta odsjela u šibenskoj mreži: Bočkaj je ubacio s lijeve strane, pogodio je 'u trepavicu' Petkovića koji puca glavom, Rogić uspijeva obraniti taj udarac, a njegova odbijena lopta pogađa Minu u glavu i završava u mreži za vodstvo domaćih od 1:0. Na 'streljani' je šibenski kapetan: u 15. minuti još je jednom izašao kao pobjednik, ovog puta zaustavio je udarac Mišića.

Gotovo 20 minuta kasnije još je jedna lopta odsjela iza Rogićevih leđa: Ivanušec je odigrao na desno za Petkovića, on šalje milimetarski precizno dodavanje na drugu stativu gdje uklizava Drmić i šalje loptu u mrežu. Dugo je trajala provjera VAR-a je li Petković bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom primanja lopte, prije asistencije. Suci su utvrdili da nije pa je domaćin povećao svoju prednost na 2:0. S tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Jednu promjenu napravio je Cvitanović na poluvremenu: u svlačionici je ostavio Vidovića, a na travnjak poslao Raka. I upravo je Rak bio glavni protagonist akcije u 55. minuti: prošao je pored nekoliko igrača, asistirao B. Matiću, ali u njegovom udarcu prema Livakovića nema jačine, domaći čuvar mreže bez većih problema uspijeva uhvatiti tu loptu. U 58. minuti još jedna dobra reakcija šibenskog čuvara mreže: iz daljine je pucao Mišić, Rogić je boksanjem spasio svoj gol. Obranio je Rogić i udarce Drmića i Oršića koju minutu kasnije.

U 63. minuti brza kontra Crnih: Rak je poveo akciju, dao loptu desno za Špeljaka čiji pokušaj blokira D. Perić i Šibenik je dobio samo korner. Nepune dvije minute kasnije još bolja prilika za Špeljaka: dobio je odličnu loptu u dubinu, izašao je sam pred Livakovića, ali dao si je predug for, pa je reprezentativni čuvar mreže istrčavanjem skratio kut i uspio pokupiti tu loptu prije nego ju je Špeljak zahvatio na željeni način. Odlična prilika za Cvitanovićevu momčad tako je propala.

Kad već Šibenčani nisu zabili, primili su pogodak u 69. minuti: Oršić                                     je ubacio s lijeve strane, Baturina propustio loptu, a Petković ju je poslao iza Rogićevih leđa. Novu priliku imao je Šibenik šest minuta kasnije: pokušao je raspoloženi Rak, no, domaćini su se uspjeli spasiti i u toj situaciji, Šutalo je spriječio da lopta uđe u mrežu. Posljednja prilika Šibenika bila je u prvoj minuti sudačke nadoknade, pokušao je Burgui iznenaditi Livakovića, bezuspješno. Nakon još jedne minute sudac Vidulin odsvirao je kraj utakmice.

Šibenik je tako trenutno na pretposljednjem mjestu na tablici s 13 osvojenih bodova, a do kraja ovog dijela sezone očekuje ih još Kup dvoboj protiv Gorice u srijedu na Šubićevcu (18 h), te nedjeljni prvenstveni susret protiv Osijeka također na Šubićevcu (15 h).

DINAMO – ŠIBENIK 3:0 (2:0)
Zagreb, stadion Maksimir, gledatelja 4 565.
Sudac: Marin Vidulin – Kanfanar
Pomoćnici: Jerko Crnčić – Vrbovec