OBJAVA: 16.02.2019, 17:17h   •   IZMJENA: 16.02.2019, 17:20h   komentara   •     ISPIŠI

Šesta pripremna utakmica HNK Šibenika

Antunović i B. Barišić zabili za novu pobjedu, 'žrtva' je ovog puta bilo Lučko

Š.I. Antunović i B. Barišić zabili za novu pobjedu, 'žrtva' je ovog puta bilo Lučko
16.02.2019, 17:17h

Nogometaši Šibenika odigrali su prvu utakmicu po povratku s priprema u Medulinu. Bila je to i prva utakmica na 'pravoj' travi na Šubićevcu, a s 2:0 bili su bolji od drugoligaša Lučkog. Golove su postigli Ivan Antunović i Branimir Barišić.

Prve dvije utakmice, protiv Zagore (6:0) i Junaka (1:0) odigrali su narančasti na umjetnoj travi na Šubićevcu. Uslijedile su potom pripreme i utakmice u Medulinu (pobjede nad Krupom 2:0 i GOŠK-om KG 2:0 i poraz od SK Dynama ČB 2:0), te povratak na Šubićevac i prva utakmica na prirodnoj travi. No, travnjak nikako nije išao na ruku, ni jednoj ni drugoj momčadi ove subote. Štoviše, nije u dobrom stanju i pitanje je u kolikoj će mjeri onemogućavati zamisli šibenskog stručnog stožera i izvedbu igrača Šibenika kad krene prvenstvo.

No, i ovako Šibenik je ostavio jako dobar dojam protiv suparnika koji ih čeka i u drugoligaškim dvobojima i za kojeg igra Šibenčanin Grgo Živković. Jedini igrač koji je dobio poštedu za ovu utakmicu je Marko Bulat, koji se tek vratio iz U-19 reprezentacije i koji je, dok su njegovi suigrači imali par dana odmora, bio s 'kockastima' u Medulinu.

Po jedan gol postigli su igrači Borimira Perkovića u svakom poluvremenu. Prvi je pao u 15. minuti poslije jako lijepe akcije narančastih koju je pogotkom okrunio Antunović. Drugi je to njegov gol u pripremama, čime se izjednačio s do sada vodećim Bulatom na klupskoj ljestvici strijelaca.

Imao je Šibenik inicijativu, dominaciju i bolje prilike, ali rezultat se nije promijenio sve do 78. minute kad je B. Barišić ukrao jednu loptu, izašao sam pred gostujućeg vratara i poentirao za konačnih 2:0.

Sljedeću provjeru Šibenik će imati u srijedu, 20. veljače, također na Šubićevcu, protiv Međimurja.

ŠIBENIK – LUČKO 2:0 (1:0)