Četvrto gostovanje, četvrti remi

Bod u Gradskom vrtu nakon 11 godina: Prvijenac debitanta Burguija nakon šest minuta u igri!

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   03.09.2022 u 23:12

Dubravka Petric/Pixsell
I s četvrtog gostovanja u sezoni nogometaši Šibenika vraćaju se s jednim bodom. Nakon Koprivnice, Velike Gorice i Varaždina, i u osječkom Gradskom vrtu narančasto-crni stigli su do jednog boda (1:1). I to nakon dugih 11 godina. Prvi je ovo bod Šibenčana protiv Osijeka od povratka u prvoligaško društvo. A taj bod Šibeniku je dobio Španjolac Burgui u svom debitantskom nastupu i to nakon samo šest minuta što je proveo na travnjaku.

Od početka utakmice domaćini su preuzeli potpunu kontrolu utakmicu. Imali su loptu daleko više u svom posjedu, a u 15. minuti Rogić je bio brži od najboljeg strijelca Osječana Belje nakon ubačaja s desne strane. Šibenik se prvi put 'javio' u 26. minuti: bio je to prvi udarac u okvir gola domaćih, pucao je Čanadi, ali Ivušić je lako pokupio taj udarac koji je išao ravno u njega. Šest minuta kasnije zabili su Šibenčani, pogodio je Salomon, ali gol je opravdano poništen zbog zaleđa.

Kako je poluvrijeme odmicalo tako je Šibenik uspostavljao terensku inicijativu, postajao sve opasniji. I baš u tim trenucima, u 38. minuti, odsjela je lopta u šibenskoj mreži, potpuno neočekivano: ubačaj s desne strane, vratar Rogić je istrčao, pokušao izboksati tu loptu, ali ju je promašio, stigla je lopta do Kleinheislera koji iz prve pogađa praznu, nebranjenu mrežu za vodstvo domaćina. S tim rezultatom otišlo se i u svlačionice nakon vrlo siromašnih 45 minuta.

U nastavak se ušlo bez promjena, a prva je akcija bila šibenska: Čanadi je izveo korner s lijeve strane, u skoku je najviši Mislav Matić, nema preciznosti u njegovu udarcu. A preciznosti u šutu nema niti kod Mađara Kleinheislera u 58. minuti: malo je nedostajalo da udvostruči prednost svoje momčadi. Četiri minute kasnije napadač Mierez oslobodio se lako svog čuvara, ali na šibensku sreću udarac mu nije bio precizan, završio je daleko od okvira Rogićeva gola.

Debitantski nastup u šibenskom dresu u Gradskom vrtu imao je Burgui koji je u 72. minuti ušao u igru. I samo šest minuta trebalo mu je da zatrese mrežu, dođe do prvijenca u šibenskom dresu: ubačaj s desne strane, Delić se odlično gradi, prosljeđuje loptu do Španjolca koji vara svog čuvara, a onda predivno pogađa suprotan kut za izjednačenje i veliko veselje šibenske delegacije na osječkom stadionu. Debi iz snova za Španjolca, nekadašnjeg igrača Real Madrida.

Prijeti Šibenik i dalje: iz velike daljine snažno je pucao Delić, uz manje probleme Ivušić je zaustavio taj udarac gostujućeg napadača. Na drugoj strani Mierez niže nove promašaje, prije nego ga je trener Poms posjeo na klupi. S tri izmjene u 84. minute pokušali su Osječani doći do drugog pogotka i pobjede. Jedina opasnija prijetnja bio je udarac Mancea u drugoj minuti sudačke nadoknade, lako je to pokupio Rogić. A imao je i Šibenik svoj pokušaj da dođu do sva tri boda: Ivušić je još jednom izašao kao pobjednik iz dvoboja protiv Delića.

Završeno je tako bez pobjednika – 1:1, rezultatom s kojim su dakako puno zadovoljniji Šibenčani.

OSIJEK – ŠIBENIK 1:1 (1:0)