Zdravstveni bilten

Crtice sa Šubićevca: Pozo nije ozbiljnije ozlijeđen, u subotu generalna proba protiv Jaruna

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   06.02.2024 u 13:23

Davor Javorović/Pixsell
Na utakmici Šibenika protiv Zrinjskog iz Mostara, u sklopu Adria Winter Cupa, iz igre su morali izaći Iker Pozo i Ransford Appah. Stanje Španjolca nije ozbiljno, dok ćemo na preciznije vijesti o Gancu pričekati.

Pozo je u prvom poluvremenu zadobio udarac zbog kojeg je završio na zemlji te morao izaći. Na treningu će biti za dan-dva, javljaju iz kluba. Appah je morao izaći u drugom poluvremenu. On je zadobio rupturu mišića te čekamo na vijest koliko je ozbiljna.

Ove subote, Šibenik će odigrati posljednju prijateljsku utakmicu pred proljetni dio prvenstva, protiv Jaruna. Izvorno je planirano da se odigraju 2 generalke, u kojima bi polovica igrača odigrala 90 minuta u jednoj, a druga polovica u drugoj utakmici, no susret s Dubravom je otpao. Šibenik i Jarun igrat će tako 10. veljače od 15 sati na Šubićevcu, u utakmici zatvorenoj za javnost.

U Prvoj NL (drugi rang) Šibenik nastavlja lov za povratak u elitno društvo susretom protiv Sesveta (subota 17. veljače od 15:30). Uslijedit će gostovanje kod Dugopolja (24.2. od 12:50), da bi slijedilo domaćinstvo protiv Croatije Zmijavci (2. ožujka od 12:50). Treneru Careviću privremeno se ostvarila želja da Šibenik ne igra u neobičnim terminima: do kraja regularnog dijela ostat će potom još gostovanje kod Dubrave i domaći susret protiv Jaruna; svih 5 navedenih susreta igrat će se u subotu.

Nakon 22. kola, raspored posljednjih 11 kola bit će određen prema plasmanu na tablici. Prvih 6 ekipa igrat će 6 domaćih i 5 gostujućih utakmica. Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa nakon 22. kola igrat će u posljednjem 33. kolu na terenu prve ekipe. Možda će to biti susret koji će direktno odlučivati o putniku u HNL.