OBJAVA: 10.11.2018, 15:29h   •   IZMJENA: 10.11.2018, 16:09h   komentara   •     ISPIŠI

Derbi u dominaciji narančastih

Milan Balaban Demonstracija moći i kvalitete: Šibenik na plus pet, Bulat i Prince 'slomili' Varaždin
10.11.2018, 15:29h

Fantastično izdanje narančastih u zadnjoj domaćoj utakmici ove polusezone. Trebao je to biti derbi II. HNL, ali na terenu kao da je postojala samo jedna momčad i to ona Šibenika. Slavili su narančasti s 2:0, pogocima Bulata i Princea, uz zaista vrhunsko izdanje čitave momčadi. Pobjegli su sada izravnom konkurentu na pet bodova i to uz utakmicu manje.

Sjajnih 45 minuta odradili su Šibenčani, a po prikazanom na terenu trebali su vodili i više od 1:0. Šibenčani su fantastično izgledali na terenu, taktički disciplinirano, puno volje i motiva. Zaprijetili su već u prvoj minuti: Blaić je ubacio s desna, a Maleš na drugoj stativi , praćen od igrača gostiju, nije uspio bolje zahvatiti loptu. Opasno je i u 13. minuti, no, gosti su se nekako uspjeli spasiti. Gospodarili su narančasti terenom, nizali udarce, a sjajno su zaustavili najopasnijeg igrača gostiju Jerteca.

Visokim presingom zaustavili su njega i Golubara, pa nije bilo pravih lopti prema napadačima gostiju. Koliko su dobro odradili posao dovoljno svjedoči samo jedan podatak: momčad Branka Karačića, koji je pljeskom dočekan na Šubićevcu, uputila je samo jedan opasan udarac prema Šibenikovu golu u prvih 45 minuta. Bio je to Benkov pokušaj u 29. minuti koji je fijuknuo pored okvira gola.

Na drugoj strani bilo je daleko opasnije, a u 20. minuti pao je i pogodak poslije lijepe akcije domaćih: Blaić je ubacio s boka, Prince ostavio Malešu, on kratko produžio do Bulata, a najmlađi prvotimac Šibenika rutinirano trese mrežu. I to već treću prvenstvenu utakmicu zaredom za posve zasluženo vodstvo narančastih. Zamalo su gosti i sami zatresli svoju mrežu, Bamidele je vraćao loptu natrag, istrčao je i vratar Mrmić, ali otišlo je u korner.

Prijetili su do kraja i Celić i još jednom Bulat, bez promjene rezultata. A prava je šteta što akcija iz 35. minute nije rezultirala povećanjem vodstva: Musa je ubacio s boka za Bulata, no, on nije uspio dobro zahvatiti loptu, a malo mu je zasmetao i Prince. Šibenik je tako na odmor otišao s minimalnom prednošću, a zaslužio je i s većom protiv Varaždinaca koji su bili nervozni jer su Šibenčani sjajno pripremili i odrađivali utakmicu.

Drugi dio nije mogao bolje početi za narančaste, već u 49. minuti Prince je iskosa s desne strane pogodio mrežu gostiju za povećanje šibenskog vodstva. Karačić je u drugi dio ušao dvostrukom izmjenom, nije više imao što čekati. Pokušali su Jertec iz slobodnog udarca, Labrović je pokupio loptu koja je išla u bliži kut, pokušao je i Bamidele – pored gola.

Odličan posao odrađivao je napadač Antunović. U potpunosti se podredio momčadi, bio je vjerna sjenka Darija Jerteca, glavnog kreatora igre gostiju. Sjajno je odradio ulogu flastera na njemu. U 61. minuti baš je Antunović glavom odlično pucao poslije kornera, zatresla se mreža, ali s vanjske strane. Sedam minuta kasnije pokušao je i Celić, nije bilo potrebe za intervencijom vratara. Samo jednu opasnu situaciju pripremili su Varaždinci do kraja utakmice: Benko je pucao, šut mu je blokiran, lopta je došla do Vuka, ali sjajnom se intervencijom iskazao i Labrović.

Na drugoj strani mogao je pasti i treći gol: Bulat je dao odličnu loptu za Maleša, sjurio se prema golu gostiju, praćen dvojicom stopera koji su mu na kraju uspjeli iščeprkati loptu i prilika je propala. No, nisu niti malo na Šubićevcu žalili narančasti za tom prilikom. Priveli su utakmicu mirno kraju i uz veliki pljesak dočekali posljednji sudački zvižduk.

Odavno nije Šibenik djelovao tako zrelo, 500-ak domaćih gledatelja zadovoljno je napustilo tribine. Perkovićeva momčad odigrala je najbolju utakmicu sezone bez ikakve dileme. Sa Šubićevca se, čini se, vidi Prva liga, a upravo poklič 'Prva liga' pjevao se, između ostalih i u svlačionici domaćih nakon završetka susreta.

Do kraja jesenskog dijela sezone Šibenik još čekaju gostovanja kod Dinama 2 i Dugopolja.

ŠIBENIK – VARAŽDIN 2:0 (1:0)