OBJAVA: 28.09.2019, 16:43h   •   IZMJENA: 28.09.2019, 21:50h   komentara   •     ISPIŠI

Iz prekida u završnici utakmice

Milan Balaban/arhiva Derbi pripao narančastima: Karlo Bilić zabio za minimalnu, ali slatku pobjedu nad Solinom
28.09.2019, 16:43h

Pobjednički niz nogometaša Šibenika traje i dalje. U dalmatinskom, drugoligaškom derbiju na Šubićevcu su s 1:0 pobijedili Solin, jedinu momčad koja do ovog susreta nije znala za poraz u ovoj sezoni. U junaka narančastih prometnuo se Karlo Bilić koji je nakon prekida u 86. minuti zabio za važnu pobjedu.

Po vrućem su vremenu na Šubićevcu Šibenčani ugostili Solin, do sada jedinu neporaženu momčad u dosadašnjem dijelu sezone. Orijentirali su se gosti isključivo na defanzivu i obranu svog gola u prvom dijelu prvog poluvremena. Za narančaste su pokušavali Španja, Rak, Juričić, nije bilo potrebe za reakcijom vratara gostiju.

Mini presing napravili su potom gosti, nanizali su četiri kornera za redom, a poslije jednog od njih milimetri su ih dijelili od vodstva. Bašić-Šiško opalio je iskosa s lijeve strane, zatresao se okvir Labrovićeva gola. Vidjeli su Solinjani da mogu zaprijetiti, pa su i u 28. minuti opasno prijetili: duga lopta za brzonogog Repića, najopasnijeg igrača gostiju, ali Labrović je budan, istrčao je duboko na polovicu svoje momčadi i izbio loptu i tako svoju momčad spasio većih neugodnosti.

Najbolju priliku prvog poluvremena momčad Krunoslava Rendulića imala je u 30. minuti: Rak je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, na drugoj stativi je Vukorepa, ali ne uspijeva u pravi trenutak postaviti glavu i dohvatiti loptu. Do kraja prvog dijela pokušao je i Juričić, još jednom u vratara gostiju.

Na prvi udarac u gol u nastavku čekalo se sve do 57. minute: korner je izveo Kukec, Pandža je pucao, a netko od igrača gostiju očistio je i spasio da lopta ne dođe u gol. Na drugoj strani pokušao je Kovačić malo pored gola. Terenska inicijativa bila je na šibenskoj strani, no, pravih prilika nije bilo sve do same završnice utakmice kada je konačno pao i pogodak.

Kukec je u 84. minuti izveo korner: glavom je pucao Juričić, šut je blokiran, ali lopta se odbija do Bilića koji nogom iz blizine šalje loptu iza Topićevih leđa. Pogodak vrijedan pobjede kruna je vrlo dobre partije braniča iz Dugog Rata koji je zaigrao na lijevom boku. A ovaj pogodak njegov je prvijenac u narančastom dresu.

Mogli su odmah nakon pogotka narančasti potvrditi svoju pobjedu. Debitant Ivan Laća, po prvi je put zaigrao za seniore, sjajno je s boka ubacio za Juričića, ali njegov udarac glavom zaustavio je vratar gostiju.

Pobjeda nad Solinom šesti je trijumf Šibenika ove sezone, u sedam odigranih kola. Sljedećeg tjedna čekaju ih dva nova dvoboja, prvi je već u srijedu kad će gostovati kod Međimurja.

ŠIBENIK – SOLIN 1:0 (0:0)